Reklama

Strażnicy przeszłości – zajęcia dla dorosłych w Muzeum Podlaskim „Taniec życia | taniec śmierci” otworzy obchody rocznicy śmierc…

Na wydarzenia zapraszają oddziały Muzeum Podlaskiego: Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Muzeum Historyczne w Białymstoku i Muzeum w Tykocinie.  

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, ul. Pałacowa 1

Z modą przez stulecia: Starożytność

Z modą przez stulecia, starożytność

To cykl wykładów poświęconych zmieniającej się modzie. Rozpocznie się od ubiorów noszonych w starożytności. Wykład ilustrowany będzie slajdami. Odzież używana jest od tysięcy lat – każda epoka, każdy kraj zależnie od klimatu, kultury i sposobów jakich dostarczała cywilizacja tworzyła swój własny ubiór. Częstotliwość zmian mody nasilała się wraz ze stuleciami – w czasach najdawniejszych, kiedy strój przechodził z pokolenia na pokolenie, ten sam model utrzymywał się przez wiele stuleci. Pod koniec XIX wieku sylwetka zmieniała się co 10 lat, zaś obecnie zmiany zachodzą niemal z każdym sezonem.

10 października 2021 r., godz. 11.00
Czas trwania: ok. 45-60 min
Liczba uczestników: 10 osób
Koszt: 8 zł, z  Kartą Dużej Rodziny – 4 zł.
Informacje i zapisy: tel. 509 336 795

Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37

Wystawa na czasie

„Pieniądz czasów wojny i okupacji 1939-1945”

Szeroko pojęta „normalność” jest zawsze pierwszą ofiarą wojny. Jedną ze sfer życia codziennego, które w czasie konfliktu ulegają najszybszemu wypaczeniu, są stosunki pieniężne. W ramach spotkania będzie można poznać dzieje pieniądza na terenach Polski pod okupacjami Niemiecką i Sowiecką w czasie II wojny światowej. Szczególna uwaga zostanie poświęcona takim wydarzeniom, jak emisja specjalnego pieniądza dla getta łódzkiego, czy operacja „Bernhard” mająca na celu zalanie Wielkiej Brytanii fałszywymi banknotami funtowymi.

10 października 2021 r., godz. 11.00
Czas trwania: ok. 60 min
Liczba uczestników: 25 osób
Wstęp wolny
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349

Muzeum w Tykocinie, ul. Kozia 2

Pocztówkowy pejzaż Tykocina

 Synagoga w Tykocinie

Niecodzienna podróż ulicami barokowego maisteczka czeka tych, którzy odwiedzą Muzeum w Tykocinie. „Pocztówkowy pejzaż Tykocina” to wydarzenie, w którym podążymy szlakiem najdawniejszych wizerunków zabytków miasta zarówno tych fotograficznych jak i malarskich. Spacer rozpoczyna się 10 października (niedziela) o godz. 11.00 spod Wielkiej Synagogi w Tykocinie. Zachęcamy do zabrania ze sobą aparatów fotograficznych. Będzie to okazja do tego, aby uwiecznić na co dzień niedostrzegane ciekawe elementy architektury miasta, a przy tym posłuchać niezwykłych historii związanych z tymi miejscami.   

10 października 2021 r., godz. 11.00
Czas trwania: ok. 90 min
Liczba uczestników: 30 osób
Koszt: 8 zł, z  Kartą Dużej Rodziny – 4 zł.
Informacje i zapisy: tel. 509 336 597

źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku
oprac.: Aneta Kursa

  

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama