Reklama

Zeszyty tkackie PIK Zakończył się Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku Festiwal Piosenki Literackiej im. Ł…

Opracowane publikacje dokumentują wybrane tkaniny pozyskane z prywatnych zasobów mieszkańców wspomnianych gmin. Wśród nich znalazły się kilimy, perebory, radziuszki, dwuosnowówki, a także lniane obrusy, wełniane ubrania i szmaciane chodniki, stanowiące nieocenioną wartość etnograficzną i źródło wiedzy o dawnym wzornictwie. Można w nich zobaczyć najciekawsze wyroby lokalnego tkactwa.

Pełna dokumentacja tkanin, którymi dysponują wspomniane ośrodki kultury, zostanie niebawem umieszczona na stronie www.dwuosnowowa.pl, a tymczasem na stronie www.pikpodlaskie.pl można zobaczyć wydawnictwa w wersji elektronicznej.

„Podlaskie sploty – II festiwal tkactwa” to projekt realizowany przez Podlaski Instytut Kultury mający na celu promocję i ochronę tradycyjnego tkactwa na terenie województwa podlaskiego. Tegoroczna edycja dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama