Reklama

„Środa literacka” z Markiem Kochanowskim Środa literacka z Alkiem Rogozińskim Ruszyła Letnia Czytelnia Książnicy Podlaskiej

Marek Kochanowski – profesor na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Literaturoznawca, eseista, publicysta, animator kultury, autor książek eseistycznych i naukowych, poświęconych literaturze modernistycznej, regionalnej i popularnej. Publikował w prasie ogólnopolskiej i lokalnej. Prezes białostockiego Stowarzyszenia „Fabryka Bestsellerów”, zajmującego się edukacją czytelniczą i organizacją imprez literackich. Dyrektor Festiwalu Literackiego „Zebrane” (kilkanaście edycji). Organizator wielu imprez literackich. W 2020 r. opublikował swoją pierwszą książkę literacką: „Miasto rebus. Eseje o Białymstoku”.

„Od Początku. Zbiór próz” (wydawca Książnica Podlaska) jest literacką opowieścią o pandemii w Białymstoku w latach 2020-2021. Zbiór składa się z dwóch części. Część pierwszą łączą wydarzenia, które powiązane są osobą nauczyciela akademickiego, próbującego zorganizować otoczenie w czasie pandemii. Część druga zawiera fikcyjne opowiadania na temat pandemii, napisane w różnorodnych konwencjach literackich, takich jak: horror, monodram, opowiadanie kryminalne, opowiadanie grozy, powiastki dla dzieci, itp. Większość opowieści rozgrywa się na białostockim osiedlu.

źródło: Książnica Podlaska
oprac.: Barbara Likowska-Matys

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama