Reklama

Weekend z kulturą tatarską w PMKL Leśna alchemia pod osłoną nocy w PMKL Zielone Świątki w Skansenie

To impreza, która w atrakcyjny sposób przybliża mieszkańcom regionu działalność artystyczną, zwyczaje i wspaniałą kuchnię Tatarów polskich.

Przez dwa festiwalowe dni można będzie podziwiać tatarskie umiejętności taneczne oraz spróbować takich przysmaków, jak czebureki, pilaw czy pierekaczewnik, które stały się jedną z wizytówek społeczności tatarskiej w Podlaskiem.

Nie tylko miłośnicy dobrego jedzenia znajdą w skansenie coś dla siebie. To gratka także dla fanów sportowych emocji. Festiwalowi Kultury Tatarskiej, tradycyjnie, towarzyszyć będą Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego, które rozpoczną się już w piątek, 24 czerwca.

W ten ostatni weekend czerwca w PMKL będzie też mnóstwo atrakcji towarzyszących. Gry i zabawy tatarskie, pieczenie i degustacja barana, warsztaty szermiercze, pokazy kaligrafii arabskiej czy prezentacja jazdy konnej i kaskaderskiej to tylko niektóre z nich.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, współorganizatorami – Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i klub AMM Archery – skupiający miłośników łucznictwa konnego.

źródło: PMKL
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: archiwum/UMWP

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama