Reklama

Spotkanie o zdrowiu i dla zdrowia – wiosenna konferencja kardiologiczna

Najnowsza wiedza dotycząca leczenia chorób serca oraz wymiana doświadczeń. W Białymstoku rozpoczęła się dwudniowa konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) i Kardiologii Polskiej. Była to także okazja do celebracji jubileuszu 70-lecia PTK. W otwarciu konferencji w sobotę, 13 kwietnia, wziął udział Bogusław Dębski, przewodniczący sejmiku województwa. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek Artur Kosicki.


Polskie Towarzystwo Kardiologiczne to jedno z największych towarzystw naukowych w naszym kraju. W jego skład wchodzi 17 oddziałów regionalnych, 10 komisji oraz 18 sekcji. Na ręce władz PTK jubileuszowe gratulacje od samorządu województwa przekazał wraz z pamiątkowym grawertonem przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski.

– Proszę przyjąć moje wyrazy uznania za realizowane z sukcesami prozdrowotne i edukacyjne działania w zakresie profilaktyki i zwalczania chorób serca – podkreślił przewodniczący.

Weekendowe wydarzenie połączyło trzy inicjatywy. Poza jubileuszowymi obchodami była to 87. Wiosenna Konferencja PTK i XVI Konferencja Kardiologii Polskiej.

Dwudniowe przedsięwzięcie to ogrom wiedzy z dziedziny kardiologii. W programie pierwszego dnia spotkania znalazły się m.in. warsztaty obrazowania 3D prawej i lewej komory serca, prelekcje o leczeniu przeciwkrzepliwym w różnych populacjach pacjentów, stężeniu cholesterolu LDL u pacjentów po zawale, profilaktyce sercowo-naczyniowej. 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama