Reklama

Śniadanie w Ogrodzie Branickich

Setki białostoczan uczestniczyły w czerwcowym Podlaskim Śniadania Mistrzów. W Ogrodzie Branickich piknikowano na trawie i próbowano specjałów kuchni całego świata w wykonaniu białostockich restauratorów. W wydarzeniu wziął udział m.in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Pierwsze tegoroczne Podlaskie Śniadanie odbyło się 22 czerwca pod hasłem „Świat na talerzu”. Było ono inspirowane podróżami i kuchniami z różnych stron świata. Jak co roku restauratorzy przygotowali specjalne menu, a wystawcy swoje najlepsze produkty.

Spotkaniu w Ogrodzie Branickich towarzyszyły liczne warsztaty, prezentacje, animacje, gry i zabawy dla dzieci. Zostały zorganizowane kąciki nauki języków obcych, pokazy i nauka tańców narodowych, gry edukacyjne z wielką piłką – globusem. Odbył się także Trzeci Białostocki Festiwal Kawy.

– Podlaskie Śniadanie Mistrzów to wspaniała promocja naszego miasta i regionalnych tradycji kulinarnych. Kolejna edycja już w sierpniu – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Drugie spotkanie z tego cyklu zostało zaplanowane na 10 sierpnia. Odbędzie się pod hasłem „Mistrzowie grilla”. O tym motywie przewodnim zadecydowali internauci, uczestnicząc w ankiecie na Facebooku. Podczas tego pikniku wystawcy skupią się na przygotowaniu różnych potraw z grilla. Odbędzie się konkurs dla szefów kuchni „Mistrz grilla”. Organizatorzy przygotują też inne dodatkowe atrakcje.

W Białymstoku odbyło się już siedem edycji Podlaskiego Śniadania Mistrzów. Ten plenerowy piknik kulinarny zyskał uznanie mieszkańców, turystów, kucharzy i restauratorów. Od 2015 r. buduje kulinarną markę miasta. Jego organizację wspiera finansowo Miasto Białystok.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok