Reklama

Ścieżka dla pieszych i rowerzystów powstanie przy drodze 677

Porozumienie dotyczące budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż fragmentu drogi Łomża – Śniadowo we wtorek, 26 marca w Podgórzu władze gminy Łomża i Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW). W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś.


– Po wielu latach starań jest szansa na budowę odcinka chodnika i trasy dla rowerów między miejscowościami Konarzyce i Boguszyce. To sprawa bezpiecznej drogi do szkoły czy placówek handlowych w Konarzycach, jednej z większych miejscowości naszej gminy, z  czterech  wsi: Czaplice, Boguszyce, Kisiołki, Andrzejki. Wszystkie oddzielone są od  Konarzyc „autostradą”, jak nazywamy ekspresową Via Baltica. Dzieci albo dowożą rodzice, albo wędrują same. Musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Wykonaliśmy jako gmina zupełnie nowy chodnik do sklepu na obrzeżach Konarzyc. Teraz czas na kolejne 260 metrów wzdłuż starodroża drogi wojewódzkiej – tłumaczył wójt Piotr Kłys.

Jego zastępca, Cezary Zborowski wskazał, że drogi dla pieszych i rowerzystów obok jezdni dróg głównych, to praktycznie już standard przy modernizacjach tras wojewódzkich.  

List intencyjny dotyczący ciągu pieszo- rowerowego wraz z wójtem Piotrem Kłysem podpisał Mariusz Nahajewski, dyrektor PZDW.

– W poprzednich latach cos zostało niezauważone przy projektowaniu i powstała ścieżka dwukrotnie przekraczająca drogę wojewódzką. To stwarza niebezpieczne sytuacje, a bezpieczeństwo najmłodszych priorytetem nas, drogowców – stwierdził dyrektor Mariusz Nahajewski. 

Wicemarszałek Marek Olbryś oraz wójt Piotr Kłys wraz ze współpracownikami odwiedzili tego dnia także kilka innych trudnych miejsc w gminie, z kolizyjnymi problemami na drogach wojewódzkich. W Chojnach jest problem z sygnalizacją świetlną, a w Kupiskach ze zjazdem w kierunku Jednaczewa oraz do kościoła. Sprawom przyjrzą się pracownicy PZDW.

tekst i fot.: Maciej Gryguc

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama