Reklama

Sawicki za Tura

 Ryszard Tur nie będzie ponownie kandydował na stanowisko Prezydenta Białegostoku. Swoje poparcie i symboliczne 100 zł przekazał Krzysztofowi Sawickiemu, a sam chce kontynuować karierę polityczną w Sejmiku Województwa Podlaskiego.

 Urzędujący przez dwie kadencje Tur w barwach Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego chce startować w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Trzeba pamiętać, że to właśnie sejmik decyduje o rozdziale potężnych środków, w tym pozyskiwanych pozyskiwanych Unii Europejskiej. Na współpracę z nowym Sejmikiem liczą prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i wójt Korycina Mirosław Lech.

 Krzysztof Sawicki przypomniał dziennikarzom, że przez ostatnie kilka lat w Białymstoku mamy najczystszą wodę, oczyszczalnię ścieków, ruszyły remonty ulic. Jeśli wygra wybory chce jak najszybciej uruchomić choćby prowizoryczne lotnisko na Krywlanach, zbudować nowe wysypisko, cmentarz miejski i pozyskiwać środki unijne. Marzy mu się stworzenie campusu uniwersyteckiego z kierunkami studiów odpowiadającymi potrzebom lokalnych przedsiębiorców.

https://www.bstok.pl/up/news/913_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/913_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/913_3.jpg

Reklama