Sama wędka to nie wszystko – jakie akcesoria musisz zabrać ze sobą na wędkowanie?

Wędkowanie to jedna z ulubionych aktywności Polaków. Jest niezwykle wyciszająca i pozwala na obcowanie z naturą. Sama wędka to jednak nie wszystko – wymagane jest odpowiednie przygotowanie się do wyprawy. O czym nie możesz zapomnieć? Przeczytaj poniższy artykuł!

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z wędkowaniem, musisz zaopatrzyć się w niezbędne do tego akcesoria. Podstawą jest oczywiście dobrej jakości wędka dopasowana do Twoich możliwości i stylu wędkowania, np. wędka karpiowa. Jakie jeszcze akcesoria będą pomocne? Przekonaj się!

Krzesła wędkarskie

Miłośnicy wędkowania spędzają na brzegu wiele godzin. Pozycja stojąca przyjmowana długotrwale nie należy do najwygodniejszych, dlatego zawsze warto zabrać ze sobą krzesła wędkarskie. Dobrze dobrane umożliwią wieloletnie wędkowanie w przyjemnych warunkach. Kupując takie krzesło, zwróć uwagę, aby było składane, wodoodporne oraz aby miało możliwość regulacji wysokości i kąta pochylenia. Dzięki temu dopasujesz produkt do indywidualnych potrzeb danego dnia.

Odzież wędkarska

Reklama

Przebywanie nad wodą wymaga odpowiedniego ubrania. Zawsze warto zabrać ze sobą kalosze, dzięki którym będziesz mógł płytko wejść do wody bez konieczności moczenia stóp, a także czapkę z daszkiem lub kapelusz, który uchroni głowę przed nadmiernym słońcem. Powinieneś mieć ze sobą także płaszcz przeciwdeszczowy w razie załamania pogody. Z kolei profesjonalne kamizelki wędkarskie umożliwią Ci stałe noszenie przy sobie najważniejszych akcesoriów.

Dodatkowo rozważ kupno bielizny termoaktywnej, która doskonale sprawdzi się podczas połowu w chłodniejsze dni. Jeśli planujesz wędkowanie w dni upalne, nie zapomnij o okularach polaryzacyjnych. Jadąc autem, masz większe pole manewru – możesz spakować do bagażnika komplet odzieży na każdą pogodę.

Przynęty sztuczne i naturalne

Obowiązkowym wyposażeniem podczas wędkowania jest przynęta – może być ona naturalna lub sztuczna. Naturalne przynęty na ryby powinny być łatwe w użyciu oraz kształtowaniu, jak np. ciasta wędkarskie, które dzięki dodatkowi brokatu odbijają światło. W efekcie zwiększają widoczność przynęty, co sprawia, że ryby kusi nie tylko zapach oraz smak, lecz także wygląd. Z kolei wśród bogatego wyboru sztucznych przynęt znajdziesz m.in. zestawy przynęt gumowych, wykonane z drewna bądź tworzyw sztucznych woblery, a także metalowe błystki i wahadłówki z dodatkowymi materiałowymi elementami.

Podpórka wędkarska

Jeśli planujesz dłuższe wędkowanie, a jednocześnie cenisz sobie własny komfort, rozważ kupno podpórki wędkarskiej. To proste, a zarazem praktyczne akcesorium, które pozwoli Ci odpocząć podczas połowu, jednocześnie mając wędkę stale pod kontrolą. Co więcej, podpórki wędkarskie są bardzo lekkie, dlatego nie obciążą Twojego osprzętu wędkarskiego. Produkt ten jest tani – możesz kupić go już za kilkanaście złoty, a komfort wędkowania będzie nieoceniony. Pamiętaj – na jednej podpórce możesz ustawić tylko jedną wędkę. Zabierasz więcej sprzętu? Zainwestuj w dodatkowe podpórki wędkarski.

Reklama