Róbta tak dalej!

Podlascy koszykarze rozpoczęli od zwycięstw.

Początek rozgrywek II ligi jest wprost wymarzony dla drużyn Tura Bielsk Podlaski i Żubrów Chorten Białystok.

Tur Basket Bielsk Podlaski zmierzył się z Sokołem Grupa Avista Ostrów Mazowiecka. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli.  Spodziewano się zatem wyrównanego spotkania. Tymczasem Tur rozbił wręcz rywala  116:66.

W Białymstoku Żubry Chorten podejmowały  Trójkę Żyrardów – ostatnią drużynę w tabeli. Tu spodziewano się zatem istnej rzeźni. I kaskady punktów. Tymczasem rywale przez połowę spotkania dzielnie dotrzymywali kroku gospodarzom. Przegrywali zaledwie jednym punktem. Żubry pokazały swą klasę w trzeciej kwarcie i wygrały zdecydowanie 89:61.

Tur Basket Bielsk Podlaski – Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 116:66 (30:14, 23:20, 35:14, 28:18)

Żubry Chorten Białystok – UKS Trójka Żyrardów 89:61 (19:16, 20:21, 23:7, 27:17)

Grafika: Żubry Chorten Białystok

Artykuł Róbta tak dalej! pochodzi z serwisu Podlaski Sport.