Reklama

Nowy trener chce odbudować drużynę

– Kiedy Jagiellonia zdobywała medale była drużyną, miała swój styl. Ja chcę z tej grupy zawodników stworzyć drużynę. Każdy musi czuć się odpowiedzialny za zespół, bez znaczenia na funkcję, którą pełni – mówił podczas konferencji prasowej nowy trener Jagiellonii Białystok-  Piotr Nowak.

Piotr Nowak urodził się 5 lipca 1967 roku w Pabianicach. Jest wychowankiem klubu z rodzinnego miasta, Włókniarza. Jako zawodowy piłkarz występował na pozycji pomocnika. Poza wspomnianym zespołem podczas kariery zawodniczej był związany z wieloma drużynami, zarówno polskimi jak i zagranicznymi. Bronił barw m.in. GKS-u Bełchatów, Zawiszy Bydgoszcz, tureckiego Bakirkoysporu, szwajcarskiego Young Boys Berno oraz niemieckich Dynamo Drezno i TSV 1860 Monachium. Karierę zawodnika kończył w amerykańskim Chicago Fire, z którym zdobył US Open Cup oraz mistrzostwo ligi MLS.

Nowak był również reprezentantem Polski, w barwach której rozegrał 19 spotkań, w których zdobył trzy bramki. Pełnił także rolę kapitana narodowej kadry. W 1996 roku otrzymał nagrodę Piłkarza Roku w Plebiscycie Piłki Nożnej.

Info i zdjęcie za: jagiellonia.pl

Artykuł Nowy trener chce odbudować drużynę pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama