Reklama

Reportaż o letniej rezydencji hetmana Magiczny Supraśl i okolice Powstał kolejny film w ramach stypendium marszałka. Tym razem o…

Muzeum gromadzi eksponaty i dokumenty związane z historią pałacu i jego właścicielami oraz meble i wyroby rzemiosła artystycznego z XVIII i XIX wieku. W działalności edukacyjno-oświatowej – poprzez różne formy zajęć interaktywnych – w przystępny sposób przybliża sztukę, kulturę i obyczaje minionych epok.

Dominik Sołowiej realizuje w ramach stypendium projekt „Krajobraz Podlasia – 12 filmów o 12 miejscowościach województwa podlaskiego”. Reportaż o muzeum w Choroszczy to kolejny film w tym cyklu. Wcześniej autor odwiedził m.in. Kruszyniany i Sejny, Tykocin czy Supraśl.

Zapraszamy do obejrzenia

[embedded content]

Zamieszczony film pochodzi od podmiotu zewnętrznego. Materiał, będący w posiadaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, nie został przez niego, ani na jego rzecz wytworzony, ani nabyty. W związku z tym nie stosuje się do niego przepisów Ustawy dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Barbara Likowska-Matys
fot.: Małgorzata Sawicka

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama