Reklama

Przyznano stypendia artystyczne na rok 2022 Marszałek nagrodził ludzi kultury Stypendia 2021 dla uczniów uzdolnionych artystyczn…

– Wspieranie przedsięwzięć kulturalnych jest dla obecnego zarządu województwa sprawą bardzo ważną – podkreślał marszałek Artur Kosicki. – Chcemy, aby z roku na rok tych stypendiów było coraz więcej i żeby były coraz wyższe.

Stypendia dla dorosłych artystów

Stypendia półroczne przyznano sześciu osobom. Każda z nich otrzyma po 7 tys. zł wsparcia na realizację swoich projektów. Natomiast po 10 tys. zł otrzyma 16 laureatów stypendiów rocznych. Wśród nich są m.in. dziennikarze, aktorzy, rękodzielnicy.

Podstawą do wypłaty przyznanego stypendium jest podpisanie umowy. Aby ustalić termin, należy skontaktować się z Mileną Rogowską z Biura Kultury UMWP, nr tel. 85 66 54 857, e-mail: milena.rogowska@wrotapodlasia.pl.

Stypendia dla dzieci i młodzieży

W tej kategorii wiekowej jest aż 150 laureatów. Każdy z nich co miesiąc, przez rok będzie otrzymywał po 250 zł. Pieniądze mają pomóc w rozwijaniu talentów i pasji młodych artystów.

Kandydatów do stypendiów zgłaszały szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie, artystyczne, stowarzyszenia, instytucje kultury.

W sprawie terminu podpisania umowy należy skontaktować się z Agnieszką Brajczewską z Biura Kultury UMWP, nr tel. 85 66 54 868, e-mail: agnieszka.brajczewska@wrotapodlasia.pl.

Rodzice dzieci do lat 18 oraz uczniowie, którzy ukończyli 18 lat, powinni zabrać ze sobą dowód osobisty. 

W załączeniu listy laureatów stypendiów artystycznych na 2022 rok. 

Aneta Kursa
red.:  Małgorzata Sawicka
fot.: Małgorzata Sawicka

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama