Reklama

Przedstawił do kontroli kolekcjonerski dowód osobisty

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Budzisku. Patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli mercedesa, podczas której pasażer auta okazał dowód osobisty, który już na pierwszy rzut oka wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy co do jego autentyczności. W trakcie kontroli okazało się, że dokument tożsamości znacznie odbiega od przyjętego wzoru i został wykonany na wzór oryginalnego. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych ujawniło, że oryginalny dokument figuruje w bazie Systemu Informacyjnego Schengen jako utracony i podlegający zatrzymaniu. Niezgodności danych dotyczyły imienia posiadacza oraz wizerunku zdjęcia na dokumencie z tym zamieszczonym w systemach. W toku dalszych czynności 32-letni mężczyzna podał prawdziwe dane.


Przedstawiony do kontroli dokument został zabezpieczony. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu posługiwania się fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 4 tys. zł.


Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w tym roku 9 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane były prawa jazdy i  dowody osobiste.

  • Fałszywy dokument tożsamości
    Fałszywy dokument tożsamości
Podlaska Straż Graniczna

Reklama