Reklama

Pożegnanie Lata w Rudzie

Koncerty, dmuchańce, kino 9D i konkursy kulinarne – to wszystko czekało na uczestników zorganizowanego z okazji zakończenia wakacji festynu, który odbył się w sobotę, 23 września w Rudzie. W pełnym atrakcji spotkaniu, którego organizację wsparło Województwo Podlaskie, uczestniczył wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.


– To była okazja do świetnej zabawy w gronie przyjaciół i rodziny. Takie spotkania nie tylko pozwalają radośnie spędzić czas, ale także integrują i wzmacniają łączące ludzi więzi – mówił Sebastian Łukaszewicz.

To już ósma edycja imprezy, co świadczy o jej popularności. Tym razem także nie zawiedli zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy. Każdy znalazł tu coś dla siebie – widowiskowe loty widokowe helikopterem, przejażdżki bryczką i w siodle, kino 9D, pokaz pieczenia sękacza, loteria z nagrodami oraz konkurs kulinarny, dania z grilla i występ kabareciarzy.

Dla starszych dostępny był ogródek piwny, a dla najmłodszych – dmuchany plac zabaw z animatorem. Na scenie wystąpili liczni artyści, w tym gwiazda lat 80. Andrzej Rosiewicz, Zespół Fantastic Boys i Extazy.

Pomysłodawczynią i organizatorką festynu była sołtys wsi Ruda Alicja Sienkiewicz-Dawidowska. Pomagało jej lokalne koło gospodyń wiejskich.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama