Reklama

Politechnika Białostocka prowadzi kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

Głównym celem kursów jest nauczanie komunikacyjne i przekazanie podstaw języka polskiego, co z pewnością ułatwi obywatelom Ukrainy codzienne funkcjonowanie w Polsce.

– Potrzeba porozumiewania się to jedna z bardzo podstawowych potrzeb imigrantów – potwierdza Julija Kościna, asystentka cudzoziemca z Fundacji Dialog. – Komunikacja to podstawowa potrzeba każdego imigranta, chęć bycia zrozumianym i wypowiadania swoich potrzeb. Zanim pojawiło się ogłoszenie już mamy 60 chętnych w różnym wieku – odkąd współpracuję z Dialogiem zawsze słyszę to pytanie – gdzie mogę się uczyć języka polskiego?

W realizację inicjatywy z ramienia Politechniki Białostockiej zaangażowało się Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej oraz Studium Języków Obcych. Zaplecze organizacyjne zapewnia Fundacja na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej.

– Zainteresowanie jest duże, bo w sumie zapisało się pół tysiąca osób, więc nadal potrzebujemy nauczycieli. Kładziemy przede wszystkim nacisk na komunikację, na przełamanie bariery językowej, na zachęcenie tych osób do prostej komunikacji w języku polskim – mówi Tomasz Buczkowicz, wicedyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy to wspólna inicjatywa Politechniki Białostockiej i Fundacji Dialog.

Kontakt i zapisy na kurs:

Fundacja DIALOG

Ks. Adama Abramowicza 1
15-872 Białystok
godziny otwarcia 9-17
e-mail: ukraina@fundacjadialog.pl
tel.: +48 85 742 40 41, +48 664 765 111

źródło i fot.: Politechnika Białostocka
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Reklama