Reklama

Początek roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w podbiałostockich Fastach

Na budowę hali sportowej samorząd gminy Dobrzyniewo Duże, do którego należy miejscowość Fasty otrzymał 600 tys. zł dofinansowania z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

– Jeszcze pracując jako doradca ministra Jurgiela miałem okazję zabiegać o środki na budowę tego obiektu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. A jako marszałek województwa wspólnie z wicemarszałkiem Sebastianem Łukaszewiczem zabiegaliśmy skutecznie o wsparcie tej inwestycji. Jak widać jest i służy ona wam wszystkim. Jestem dumny z tego, że udało się wykonać tak znakomitą pracę – podkreślał marszałek, dziękując dyrekcji szkoły za zaproszenie, a w prezencie przekazał piłki sportowe do nowej hali. ­

Mężczyzna podaje rękę kobiecie. Przekazuje siatki pełne piłek.

W szkole w Fastach, w klasach I-VIII uczy się 169 uczniów. Jak podkreślało wielu z nich, powrót do szkoły po dwóch miesiącach nie jest łatwy, bo czeka ich poranne wstawanie, oceny i dużo większa dyscyplina niż na wakacjach. Jednak spotkanie z koleżankami i kolegami jest „bardzo fajne”.
Warto dodać, że do oddziału przedszkolnego uczęszcza tu także blisko setka przedszkolaków. 

Artur Kosicki życzył im powodzenia w nauce i uśmiechu na co dzień. Natomiast rodzicom dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla swoich pociech.

– Sam jestem ojcem dwójki dzieci i wiem z własnego doświadczenia, jakie wyzwania stoją obecnie przed rodzicami i jak trudna jest to czasem rola – mówił. 

Nauczycielom, marszałek życzył satysfakcji z pracy i coraz lepszych zarobków.

– Zasługujecie na to, bo wasza praca i wkład w wychowanie naszych dzieci jest nieoceniony – zaznaczył.

W inauguracji roku szkolnego w ZSP w Fastach wzięli też udział lokalni samorządowcy, duchowni parafii katolickiej i prawosławnej.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Reklama