Reklama

Paczki dla potrzebujących

Tysiąc czterysta paczek z żywnością dla potrzebujących rozdano w sobotę (16 kwietnia) pod białostocką Katedrą. Przygotowała je na Wielkanoc Fundacja Rodziny Czarneckich we współpracy między innymi z Miastem Białystok. Rozdawane pokarmy pobłogosławił metropolita białostocki abp Józef Guzdek.

Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących Fundacja Rodziny Czarneckich organizuje od ośmiu lat. W tym roku, zamiast tradycyjnego spotkania przy stole, fundacja zdecydowała się przygotować pakiety żywnościowe. Akcja odbyła się pod hasłem „Paczki Wielkanocne”.

– Cieszę się, że świąteczna radość jest możliwa dzięki wsparciu takich organizacji, jak Fundacja Rodziny Czarneckich. Stara się ona, aby przy świątecznym stole nie zabrakło tego, co ważne – z jednej strony miłości i bliskości, ale też tej strawy materialnej, która również jest niezwykle istotna – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

W paczkach znalazły się produkty z długim terminem ważności (np. kawa, herbata, konserwy, makaron) oraz wielkanocne specjały (jajka, żurek, biała kiełbasa).

Kamila Bogacewicz

Reklama