Reklama

Ostra włócznia na krtani

On Gru 4, 2018

W Zambrowie odbyły się  Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International BudoKai. Walki prowadzone były  na macie i w ringu. Organizatorem był Mazowiecko-Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Instytut Budokai z Shihanem Arturem Więzowskim na czele Prezesem PF IBK .

W Mistrzostwach wystartowało około 258 zawodniczek i zawodników z Polski i Wietnamu, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. Walki były ciężkie i emocjonujące, szczególnie w kategorii K1 oraz Mini MMA Ju Jitsu dzieci. Sędziami maty byli: Shihan Robert Pepels. Sensei Robert Gaździk, Robert Budniewski, Sensei Krzysztof Bortnik.

Największą atrakcją Mistrzostw były pokazy Wietnamskich Mistrzów technik rozpijania i twardości mistrzów, leżenia na ostrych mieczach z jednoczesnym rozbijaniem pustaków na brzuchu leżącego Mistrza, zginania ostrych włóczni utrzymywanych na krtani.

Mistrzowie zaprezentowali piękny i barwny taniec Lwa, który ma być zwiastunem powodzenia.

Do południa odbywały się eliminacje, popołudniu rozegrane zostały walki finałowe.

Zawodnicy na zakończenie otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy podpisane przez Kancho Gordeau  dedykowane medale

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski odbyły się już po raz 8 i były dużym sukcesem organizacyjnym, gratulujemy wszystkim zwycięzcom zawodów.

Zawody odbyły się pod Patronatem honorowym Starosty Powiatu Zambrowskiego, Urzędu Miasta Zambrów  przy wparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Sponsorów.