Reklama

Rugby, podsumowanie sezonu 2018

Szkolna liga Rugby Tag na Podlasiu z sezonu na sezon nabiera tempa. W drugiej połowie 2018 roku rozegraliśmy kolejną ligę, która składała się z 5 turniejów (4 punktowane). W każdym turnieju wzięło udział minimum 15 drużyn tj. około 150 młodych zawodników.   Celem SLRT na Podlasiu było wyłonienie finalistów, którzy udadzą się na finał ogólnopolski 11 grudnia 2018 do COS Torwar w Warszawa.

Po 4 punktowanych turniejach awans do finałów ogólnopolskich wywalczyły:
SP11 Białystok w klasach 4
SP3 Białystok w klasach 5
SP Sobolewo w klasach 6

W tej edycji SLRT wprowadziliśmy kilka zmian mających na celu uatrakcyjnienie ligi. Wprowadziliśmy system punktowy dla klas i szkół. Po każdym turnieju w każdej kategorii dana klasa otrzymała odpowiednią liczbę punktów według zajętego miejsca. Dzięki temu młodzi rugbiści pracują cały rok na możliwość awansu do finału ogólnopolskiego, gdyż liczy się punktacja z każdego turnieju. Ponadto każda drużyna w każdej kategorii zbierała punkty dla swojej szkoły aby ta mogła zdobyć po raz pierwszy „Puchar Przechodni Rugby Białystok dla Szkoły Szkolącej najlepszych rugbistów na Podlasiu”. Po ciężkich bojach puchar zdobywa Szkoła Podstawowa w Sobolewie i aby go zatrzymać w murach swojej szkoły będzie musiała powtórzyć ten wyczyn 5 krotnie!!!

Każdy turniej staraliśmy się przygotować profesjonalnie, aby dzieciaki wracały do domu z uśmiechem na ustach. Na każdym turnieju zapewnialiśmy medale dla 3 najlepszych ekip w każdej kategorii, statuetki dla najlepszego i najlepszej zawodniczki oraz poczęstunek gdzie standardowo największą furorę robiły pączki. Na zakończenie ligi przygotowaliśmy ponadto puchary dla 3 najlepszych ekip w każdej kategorii, a było to:

Klasy 4:
SP11 – 16pkt
SP Sobolewo – 13pkt
SP12 – 9pkt

Klasy 5:
SP3 – 22pkt
SP29 – 21pkt
SP12 – 18pkt

Klasy 6:
SP Sobolewo – 23pkt
SP29 – 16pkt
SP11 – 13pkt

Sędziowie wraz z trenerami szkolnymi wybrali 8 najlepszych zawodników całego sezonu, którzy dostali gadżety od MSiT, PZR i Rugby Białystok. Wcześniej wspomniany Przechodni Puchar zdobyła Szkoła z Sobolewa a podium klasyfikacji wygląda następująco:

1. SP Sobolewo – 51pkt
2. SP29 – 43pkt
3. SP11 -38pkt

Ciężko wyobrazić sobie podsumowanie przed finałami ogólnopolskimi, ale bez względu na wyniki w Warszawie cały sezon możemy zaliczyć do udanych. Dotyczy to młodych rugbistów jak i również seniorów, którzy zajęli 2 miejsce w II lidze rugby XV oraz 4 w Pucharze Polski Rugby 7.

Wszystko to nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych sponsorów, partnerów, rodzin i przyjaciół. Szczególne podziękowania dla Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZR, Wschodzący Białystok, Calypso Fitness Białystok, PM Bank oraz niesamowitych trenerów szkolnych, rodziców, dyrektorów szkół, pracowników i całego środowiska rugby. To właśnie dzięki nim pozytywnie patrzymy w przyszłość i pamiętajcie JEST MOC!!!

Fotorelacja od Naszego zawodnika mega fotografa Tomasz Rudnicki!!!

Źródłó: Rugby Białystok