Reklama

Ostatnie wolne miejsca na warsztaty dla najmłodszych w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego Kuratorskie oprowadzanie po wystawie Taniec…

– Często dla przyjaciół stawał się Alfem, a dla dzieci Wujkiem Kulfonem. Jak go postrzegali jedni i drudzy zobaczymy na rysunkach satyrycznych wykonanych przez jego przyjaciół a prezentowanych na naszej wystawie. W czasie zajęć uczestnicy warsztatów poznają artystę jako człowieka, który bywał duszą towarzystwa, uwielbianego przez młodszych i starszych. Często skory do psot i żartów, ale zawsze w stosownym czasie w dobrym tonie – powiedziała Anna Malesińska z Muzeum Podlaskiego.

Dodała również, że poznanie historii życia białostoczanina, uznanego w Polsce i na świecie, to doskonała propozycja na spędzenie zimowego weekendu z rodziną.

W zajęciach skierowanych do dzieci w wieku 7-12 lat może uczestniczyć 10 osób. Będą one trwały 90 minut i odbędą się w sobotę, 15 stycznia o godz. 12. Ich koszt to 12 zł – dziecko, 6 zł – opiekun. Dla osób z Kartą Dużej Rodziny: 4 zł – dziecko oraz 4 zł – opiekun.

Wstęp na warsztaty dla młodszych dzieci jest bezpłatny, z kolei dla opiekunów wynosi 12 zł (zniżka dla dorosłych z Karta Dużej Rodziny – 6 zł). Zajęcia są przeznaczone dla ośmiu osób wraz z opiekunami. Rozpoczną się w niedzielę, 16 stycznia o godz. 12.

Zapisów można dokonać kontaktując się pod numerem: 509 336 862.

Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Należy pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia COVID19. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym dostępnym w muzeum lub do używania rękawiczek.

źródło: Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego
oprac.: Cezary Rutkowski, Paulina Tołcz
red.: Edyta Chodakowska – Kieżel
fot.: N.N., Alfons Karny ciągnący wózek z gliną, 1967 r., papier, akwarela

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama