Reklama

OSTATNI W TYM ROKU PIŁKARSKI AKCENT PRZY SŁONECZNEJ

W sobotnie popołudnie byliśmy świadkami ostatniego w tym roku kalendarzowym meczu na stadionie przy Słonecznej. Jagiellonia podejmowała Lecha Poznań. Starcie z „Kolejorzem” śledziło z trybun ponad 10 tysięcy Kibiców. Sportowe wydarzenie było także okazją do licznych okołomeczowych aktywności.

Na dwie i pół godziny przed początkiem spotkania fani bardzo licznie gromadzili się w „gastrostrefie”. W ofercie cateringowej nie mogło zabraknąć podlaskich przysmaków, a także gorącej atmosfery, o którą zadbali jagiellońscy kibice. Ponadto przedstawiciele ośrodka Kibice Razem z Poznania przywieźli do Białegostoku sporo Rogali Świętomarcińskich, chcąc poczęstować naszych fanów wielkopolskim specjałem.

Podczas meczu z lechitami na sektorze SuperVIP dzięki współpracy z Województwem Podlaskim przygotowany został „Podlaski stół”, na którym gościły posiłki tradycyjne dla naszego regionu.

Starcie z Lechem Poznań było ostatnim, finałowym akcentem akcji „Podlaska natura zasila Jagę”. Tym razem na sektorze „Łuk” gościliśmy przedstawicieli wszystkich czterech podlaskich parków narodowych, którzy przygotowali kibicom grę terenową. Do wygrania były klubowe gadżety, a także upominki ufundowane przez województwo. Jednocześnie parki prezentowały swoją ofertę turystyczną – do wzięcia były liczne ulotki, broszury, a także książeczki dla najmłodszych oraz albumy ze zdjęciami.

W sobotę na trybunach przy Słonecznej gościliśmy liczne grupy ze szkół, a także klubów piłkarskich w ramach akcji „Poznaj Polskę na sportowo” koordynowaną przez PZPN. Były dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej, ponadto na trybunach gościliśmy grupy zorganizowane z Raczek, Radul, Łap, Ełku, Piątnicy, Janowszczyźny oraz studenci z programu Erasmus.

Przed meczem miała miejsce premiera kalendarza jagiellońskiego na rok 2023, w którym nasi zawodnicy wzięli udział w wyjątkowej sesji z podopiecznymi fundacji „NaSZPIKowani”.

W przerwie meczu na murawie miał miejsce koncert grupy „Południce”, która jest autorem ścieżki muzycznej do najnowszego sezonu serialu „Kruk”.

Także w przerwie meczu na Sektorze Rodzinnym nasza maskotka – Pszczoła – częstowała najmłodszych Kibiców sękaczami, ufundowanymi przez Województwo Podlaskie.

Mecz zgromadził na trybunach sporo kibiców, którzy świętowali 20-lecie UJB. Niestety, na boisku lepsi okazali się rywale.

Reklama