Reklama

Uczniowie rywalizują w Zimowej Akademii Sportu

Festiwal Zimowej Akademii Sportu w poniedziałek (21 listopada) i Zimowy Test Sprawności we wtorek (22 listopada) – to propozycja dla uczniów białostockich szkół podstawowych, dla których sporty zimowe są wielką atrakcją. Spotkanie ze sportami zimowymi zagościło w Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku. Realizatorem tego ogólnopolskiego projektu jest Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu „Anima Pro Activ” z Cieszyna. Miasto Białystok wsparło finansowo to przedsięwzięcie.

Zimowa Akademia Sportu to jedyny w Polsce tak multidyscyplinarny format projektu w sportach zimowych, m.in. w curlingu, biathlonie, snowboardzie, hokeju, a także z wykorzystaniem oryginalnego bobsleja. Zimowy Test Sprawności natomiast polega na sprawdzeniu aktywności fizycznej w zimowych dyscyplinach olimpijskich. Ma na celu zapoznanie młodzieży ze sportami zimowymi, organizację zajęć pozalekcyjnych oraz aktywizację dzieci i młodzieży w zakresie sprawności fizycznej. W otwarciu tej dwudniowej imprezy w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku uczestniczyli wybitni sportowcy: Patrycja Maliszewska i Zbigniew Bródka. Sportowym zmaganiom młodzieży kibicował zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

– Jest to świetna okazja, aby można było sprawdzić poziom zainteresowania sportem naszej młodzieży i zachęcić do uprawiania sportu o każdej porze roku – powiedział Rafał Rudnicki.

Test polega na pokonaniu trasy z wykorzystaniem halowego zimowego sprzętu sportowego do biathlonu, curlingu, hokeja, łyżwiarstwa oraz snowboardu.

Najlepsi zawodnicy otrzymają statuetki, a każdy uczestnik – dyplom z zapisanym czasem ukończenia Zimowego Testu Sprawności oraz pamiątkowy medal. Po eliminacjach w Białymstoku sześcioro najlepszych zawodników weźmie udział w finale, który odbędzie się w grudniu w Cieszynie. Na zwycięzców będą czekały nagrody rzeczowe, a nagrodą główną będzie pobyt w Ośrodku Narciarskim Czarny Groń. Dla najlepszej szkoły organizatorzy przygotowali voucher o wartości 1000 zł na sprzęt sportowy.

Opracowanie: Anna Kowalska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama