Reklama

Ostatni dzień składania projektów

W piątek (10 maja) mija termin przyjmowania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2020. Projekty można składać w Urzędzie Miejskim w Białymstoku do godz. 15.30 lub wysłać e-mailem – do północy. Warto skorzystać z tej możliwości i zgłosić swój pomysł.

Dziś białostoczanie mają jeszcze szansę na skorzystanie z pomocy urzędników przy wypełniania formularzy. Pracownicy urzędu czekają w Centrum Aktywności Społecznej (CAS) przy ul. Św. Rocha 3 w godz. 10.00-15.30.

– Dzięki zaangażowaniu białostoczan w Budżet Obywatelski w naszym mieście zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów. Liczymy na to, że i w tym roku nie zabraknie pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią Białystok – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Formularze są dostępne w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5 oraz w CAS przy ul. Św. Rocha 3. Wniosek można również pobrać ze strony www.cas.bialystok.pl.

Wypełniony formularz i załączniki można składać w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego lub w Centrum Aktywności Społecznej (do godz. 15.30), albo wysłać skan na adres e-mail: budzetobywatelski@um.bialystok.pl (do godz. 23.59).

Na Budżet Obywatelski 2020 Miasto Białystok przygotowało 12 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając projekty, a następnie oddając na nie swoje głosy. W ramach białostockiego BO 2020 można zgłaszać projekty ogólnomiejskie (na ich realizację przeznaczono 4 mln zł) i osiedlowe (8 mln zł).

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok