Reklama

Nowy parking białostockiego Centrum Edukacji Nauczycieli

Klienci i pracownicy Centrum Edukacji Nauczycieli (CEN) przy ul. Złotej 4 w Białymstoku mogą korzystać z 36 nowych miejsc parkingowych. Inwestycja została sfinansowana dzięki pieniądzom z budżetu Województwa Podlaskiego. Jej całkowity koszt to blisko 740 tys. zł. We wtorek, 28 lutego podczas wizyty w białostockim CEN nowy parking miał okazję zobaczyć członek zarządu województwa Marek Malinowski.


Jak ocenił Ryszard Chodyniecki, dyrektor CEN w Białymstoku z oferty edukacyjnej placówki korzysta coraz więcej klientów, co wiązało się z potrzebą zagospodarowania terenu za budynkiem instytucji.

– Centrum gości w swoich murach nie tylko gości z terenu naszego województwa, lecz również z zagranicy, co sprawia, że jesteśmy także wizytówką regionu. Dziękujemy samorządowi województwa za wsparcie inwestycji w formie dotacji, dzięki której zostało podniesione bezpieczeństwo i komfort pracy wszystkich użytkowników obiektu – powiedział dyrektor.

W dalszych planach inwestycyjnych centrum jest wykonanie izolacji ścian fundamentowych oraz wykonanie ogrodzenia od strony ul. Łąkowej i Złotej.

Centrum Edukacji Nauczyciel iw Białymstoku jest jednostką podległą Samorządowi Województwa Podlaskiego.

Cezary Rutkowski
red.: Aneta Kursa
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama