Reklama

(Nie)trzeźwy weekend na augustowskich drogach

(Nie)trzeźwy weekend na augustowskich drogach

Data publikacji 04.03.2024

W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu 4 kierowców i 3 rowerzystów, którzy postanowili prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-latek, który prowadził volkswagena mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci zatrzymali 4 kierowców i 3 rowerzystów, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Dwóch nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce policjantów w niedzielę. Pierwszy z nich tuż po 10 na Obrońcach Westerplatte. Badanie alkomatem 39-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany po 16 w Bargłowie Kościelnym. W tym przypadku badanie alkomatem 47-latka wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowcy natychmiast stracili prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Natomiast dzień wcześniej policjanci z augustowskiej „drogówki” zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazd po użyciu alkoholu. Tuż po 8 w Serwach zatrzymali do kontroli Nissana, którym kierował 69-latek. Kolejny z kierowców został zatrzymany przed 10 w gminie Nowinka. Badanie alkomatem 55-letniej kierującej renault również wykazało w jej organizmie alkohol. Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. 


Podczas weekendu policjanci zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę, a także dwóch kierujących jednośladami, którzy prowadzili rower będąc w stanie po użyciu alkoholu.


Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem!


 


Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama