NIETRZEŹWY KIEROWCA Z COFNIĘTYMI UPRAWNIENIAMI

NIETRZEŹWY KIEROWCA Z COFNIĘTYMI UPRAWNIENIAMI

Data publikacji 08.09.2021

Kolneńscy policjanci z „drogówki” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę nissana. 64-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak się okazało, zostały mu one cofnięte za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym, za te przestępstwa, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj, po 22, na terenie gminy Kolno, policjanci z „drogówki” zatrzymali do kontroli nissana, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Podczas rozmowy z 64-latkiem, policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Kolna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnęte za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. 64-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym, za te przestępstwa, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama