» Wzrost sprzedaży Forda w USA

Wzrost sprzedaży Forda w USA

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-09-08

Wyświetlono: 9 razy

Wzrost sprzedaży Forda w USA

Sprzedaż Forda do klientów indywidualnych w USA wzrosła w sierpniu o 6,5% w porównaniu z lipcem br. Na poprawę sytuacji pozwoliła zwiększona produkcja oraz zapasy samochodów u dilerów.

foto © Ford

Znaczący wzrost sprzedaży w związku z poprawiającą się sytuacją

Liczba zamówień od klientów indywidualnych wciąż rośnie, co pozwala planować solidny wzrost sprzedaży w przyszłości. W sierpniu Ford odnotował kolejne 41 000 zamówień – cztery razy więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Łącznie Ford na koniec sierpnia miał 52 000 zamówień na samochody.

 

30% sprzedaży do klientów indywidualnych w sierpniu stanowiły właśnie realizacje wcześniejszych zamówień klientów. To imponująca liczba w porównaniu z 6% w 2020 roku.

 

Wraz z sierpniową poprawą sytuacji, jeśli chodzi o produkcję i zapasy samochodów u dilerów, Ford odnotował wzrost sprzedaży do klientów indywidualnych o 6,5% w stosunku do lipca br. Poprawiającą się sytuację najlepiej obrazują liczby – marka wyprodukowała w sierpniu o 79,8% samochodów więcej niż w lipcu, a zapasy wzrosły o 34,4%.

 

Sprzedaż Mustanga Mach-E nie maleje

Zelektryfikowane pojazdy Forda ustanowiły nowy rekord sprzedaży w sierpniu, która wyniosła 8 756 pojazdów i wzrosła o 67,3% w stosunku do ubiegłego roku. Co więcej, zelektryfikowane pojazdy przyciągają do Forda nowych klientów w tempie o ponad 8 punktów wyższym niż ogólny wskaźnik nowych klientów dla Forda.

 

Największym motorem napędowym tego sukcesu w sierpniu był oczywiście Mustang Mach-E. Samochód odnotował bowiem świetne wyniki sprzedaży, które dodatkowo wsparły pierwsze sprzedane egzemplarze Mustanga Mach-E GT.

 

Doskonała sprzedaż SUV-ów i samochodów użytkowych Forda

Nowy rekord wyznaczyły SUV-y AWD/4WD, które w sierpniu stanowiły aż 73% sprzedaży SUV-ów Forda. Sierpniowa sprzedaż Bronco i Bronco Sport w USA wzrosła o 69,1% w porównaniu z lipcem i wyniosła aż 9 428 egzemplarzy.

 

Sprzedaż pojazdów użytkowych Forda w USA wzrosła w sierpniu o 16,5% w stosunku do lipca. Silny wzrost wynika z umacniania się pozycji najlepiej sprzedającej się gamy amerykańskich samochodów dostawczych Transit, która wzrosła o 10,4%. Dodatkowo przygotowując się na rynkowy debiut całkowicie elektrycznego E-Transita, Ford zgromadził już ponad 24 000 rezerwacji.

 

Imponujące są dane dotyczące rezerwacji na nadchodzące samochody marki. Ford zebrał już pond 100 000 rezerwacji na Mavericka i ponad 130 000 rezerwacji na F-150 Lightning.

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Piotr Pawlak wyróżniony nagrodą Automotive News Europe Rising Stars
» Ford Mindfulness demonstruje, dlaczego najlepsze miejsce do walki z codziennym stresem może znajdować się za kierownicą samochodu
 Inne artykuły

» CUPRA prezentuje Tavascan Extreme E Concept 2021-09-07
  Tavascan Extreme E Concept CUPRA wychodzi z propozycją następcy samochodu wyścigowego e-CUPRA ABR XE1. To CUPRA Tavascan Extreme E Concept, którego światowa premiera ma miejsce podczas targów IAA Mobility w Monachium. W konstrukcji nadwozia modelu zastosowano włókna lniane, dzięki czemu… więcej »

» Nissan LEAF w roli taksówki 2021-09-02
  LEAF 2019 Elektryczne taksówki należące do działającej w rejonie Zielonej Góry korporacji Evity pokonały łącznie już ponad milion kilometrów. Operator ten, który swoją działalność rozpoczął w styczniu 2020 roku udostępniając klientom 5 w pełni elektrycznych Nissanów LEA… więcej »

» Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept 2021-09-02
  CUPRA UrbanRebel Concept CUPRA przedstawia wizję nowego w 100% elektrycznego pojazdu miejskiego jako samochodu o odważnym i dynamicznym wyglądzie ze sportowym zacięciem. CUPRA UrbanRebel Concept zadebiutuje wraz z otwarciem nowego CUPRA City Garage w Monachium podczas targów IAA Mobil… więcej »

» Trzecie miejsce dla Mitsubishi w rankingu J.D. Power 2021 2021-09-02
  Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) ogłosiła, że zajęła trzecie miejsce wśród 32 marek motoryzacyjnych w badaniu J.D. Power 2021 U.S. Initial Quality Study (IQS), które mierzy nastroje konsumentów po 90 dniach posiadania nowego pojazdu. Mitsubis… więcej »

» Online’owa, światowa premiera Audi grandsphere concept 2021-09-01
  Po Audi skysphere concept, cztery pierścienie prezentują kolejnego przedstawiciela nowej rodziny trzech pojazdów koncepcyjnych: Audi grandsphere concept. W ten sposób marka rodem z Ingolstadt ilustruje swoją wizję progresywnego luksusu, mobilności jutra oraz p… więcej »

» 30 lat współpracy Mazdy i Bose 2021-08-31
  Rok 1991 zapoczątkował partnerstwo technologiczne, które trwa od trzech dekad i obejmuje wiele modeli samochodów. Od czasu, gdy trzydzieści lat temu Mazda i Bose rozpoczęły współpracę nad modelem Mazda RX-7 trzeciej generacji, obie firmy kontynuują rozwój inno… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama