Nietrzeźwy kierowca passata zderzył się z nietrzeźwym rowerzystą

Data publikacji 27.08.2021

Pomimo wielu policyjnych apeli o rozsądek i trzeźwość podczas poruszania się po drodze, dwóch mężczyzn za nic wzięło sobie te rady. W środę w Andryjankach miało miejsce zdarzenia drogowe z udziałem kierowcy passata i rowerzysty. Okazało się, że obaj byli nietrzeźwi, teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

W środę późnym wieczorem dyżurny bielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Andryjankach. Jak się okazało kierowca passata w trakcie wyprzedzania rowerzysty, potrącił go. Kierowca osobówki uciekł, a  41 letni rowerzysta trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi ustalili i zatrzymali kierującego passatem. Okazał się nim 26 letni mieszkaniec gminy Boćki. On również był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 26 latek odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej, a 41 letni rowerzysta za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i rozsądku na drodze. Haslo „Piłeś, nie jedź” nadal jest aktualne.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama