Reklama

Huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci ranking, porady

Posiadanie ogrodu, nie jest konieczną kwestią, aby Twoje dziecko mogło pobujać się na huśtawce. Producenci mebli wypoczynkowych proponują rozwiązania, które możesz zamontować również w domu lub na tarasie. Zaliczają się do nich huśtawki bocianie gniazdo dostępne w różnorodnych modelach. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupie i sprawdź nasz ranking najlepszych huśtawek!

Bocianie gniazdo dla dzieci – najważniejsze parametry

Huśtawka to istotny element szczęśliwego dzieciństwa. Dzieci uwielbiają spędzać czas na placu zabaw i korzystać z dostępnych na nim sprzętów. Taką strefę rozrywki możesz zaaranżować również we własnym ogrodzie, a nawet w domu i wcale nie potrzebujesz do tego dużo miejsca. Huśtawka bocianie gniazdo to uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli Twojemu maluchowi na zabawę w każdych warunkach. Zanim jednak zdecydujesz się na pochopny zakup, powinieneś poznać najważniejsze parametry, na które zwrócić uwagę.

  • Wielkość – bocianie gniazdo musi być dostosowane do wieku Twojej pociechy oraz sposobu korzystania z huśtawki. Siedzisko o wymiarach ok. 60 cm będzie odpowiednie dla jednego malucha, ale na rynku są też dostępne modele kilkuosobowe o wielkości powyżej 100 cm.
  • Bezpieczeństwo – bocianie gniazdo dla dzieci powinno być wykonane z trwałych materiałów oraz wyposażone w wytrzymałe pasy o dużej odporności na obciążenie.
  • Konstrukcja – klasyczna huśtawka bocianie gniazdo charakteryzuje się prostą konstrukcją, składającą się z okrągłego siedziska i linek montażowych. Na rynku dostępne są także modele przypominające wiszący fotel, które sprawdzą się także w domu lub na tarasie.

Przy zakupie huśtawki bocianie gniazdo powinieneś uwzględnić wiek dziecka. Dla najmłodszych wybieraj modele z dodatkowymi zabezpieczeniami w formie pasów. Zwracaj także uwagę, aby sprzęt posiadał niezbędne certyfikaty i pochodził od sprawdzonego producenta.

Huśtawka bocianie gniazdo – ranking

Przyjrzeliśmy się bliżej dostępnym na rynku propozycjom i przeanalizowaliśmy je pod kątem bezpieczeństwa oraz wygody. Na tej podstawie wybraliśmy najlepsze bocianie gniazda dla dzieci:

  1. Bocianie gniazdo z poduszką i frędzlami,
  2. Huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo na stojakach,
  3. Klasyczne bocianie gniazdo 110 cm.

Pierwsze miejsce zajął model w formie wiszącego krzesła ze względu na uniwersalne przeznaczenie do domu i ogrodu. Huśtawka bocianie gniazdo na stelażu jest natomiast najbardziej funkcjonalna, gdyż można ją ustawić w dowolnym miejscu. Klasyczne bocianie gniazdo będzie natomiast doskonałym rozwiązaniem do wspólnych zabaw z rodzeństwem lub rówieśnikami.

Reklama