Reklama

NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ ROBIĄC ZAKUPY W SIECI

Do bielskich policjantów wpłynęły dwa zgłoszenia od mieszkańców powiatu bielskiego, którzy zostali oszukani podczas zakupów w sieci. 50-latek zapłacił 4000 złotych za piaskarkę, natomiast 52-latek wpłacił 2000 zaliczki na zakup kosiarki traktorka. Niestety, żaden z nich nie otrzymał zamówionego towaru, ani wpłaconych pieniędzy.

Zaniżone ceny oferowanych towarów, fikcyjne opinie czy żądanie przedpłaty – internetowi oszuści chwytają się różnych sposobów, żeby wyłudzić od nas pieniądze. Użytkownicy internetu coraz częściej stają się ofiarami oszustów działających w sieci. Tylko w czwartek do bielskich policjantów wpłynęły dwa zgłoszenia o niezrealizowanych zakupach online.

Jednym z pokrzywdzonych był 50-latek, który chciał kupić piaskarkę. Mężczyzna wpłacił 4000 złotych na konto sprzedającego. Mieszkaniec powiatu bielskiego nie otrzymał jednak zamówionego towaru, nie doczekał się również kontaktu ze sprzedającym. Kolejnym oszukanym był 52-latek, który w sieci „upatrzył” kosiarkę traktorek. Mężczyzna wpłacił za niego 2000 złotych zaliczki. On również nie doczekał się towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Pamiętajmy:

  • kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,
  • zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą,
  • sprawdzajmy czy sklep, bądź osoba prywatna podaje swój adres i numer telefonu,
  • przy płaceniu kartą kredytową zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione,
  • pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot, jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na „odbiór osobisty” lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą „za pobraniem”,
  • nie dajmy się nabrać na super promocje – bardzo często niska cena jest tylko „haczykiem” na który oszuści „łowią” swoje ofiary.
Źródło: Policja Podlaska

Reklama