Reklama

Mniej Więcej – Koncert live

Mniej Więcej to zespół, który powstał w Białymstoku w 2013 roku. W jego obecny skład wchodzą: Wojtek Herbreder (wokal), Rafał Mierzejewski (gitara), Paweł Wigda (gitara), Paweł Kwiatkowski (gitara basowa), Piotr Tokajuk (perkusja). Na swoim koncie mają dziesiątki zagranych koncertów i kilka nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach. Do nich należy wyróżnienie w konkursie Radia Białystok – Gramy dla Ciebie. W 2015 roku wydali pierwszą EPkę. Z niech pochodził utwór „Wyrwany ze snu” promujący wydawnictwo. W kolejnych latach na anteny radiowe trafiali z kolejnymi singlami jak „Małe głowy” czy „Byle do przodu”.

Członkowie grupy stawiają na przekazywanie emocji dzieląc między sobą muzyczną przestrzeń. Inspirują się różnymi gatunkami, jednak to rock i blues jest słyszalny w ich muzyce najwyraźniej. Refleksyjne teksty stały się znakiem rozpoznawczym zespołu.

16 czerwca to data premiery ich debiutanckiej płyty „Atomy”. Zawiera ona 11 utworów, które stanowią esencję z dotychczasowych dokonań zespołu.  Prace nad nią rozpoczęły się w 2018 roku. W dzień premiery albumu, 16 czerwca o godzinie 18.00 zespół zagra koncert live w Radiu Białystok, można więc będzie usłyszeć muzykę Mniej Więcej, zanim krążek trafi do naszych rąk.


Fot: Agnieszka Mierzejewska
Projekt okładki: Krzysztof Gregorkiewicz