PODPISANIE AKTU EREKCYJNEGO POD SIEDZIBĘ POSTERUNKU POLICJI W RACZKACH

PODPISANIE AKTU EREKCYJNEGO POD SIEDZIBĘ POSTERUNKU POLICJI W RACZKACH

Data publikacji 06.06.2019

Dzięki staraniom wielu osób – przede wszystkim władz i mieszkańców gminy Raczki, a także kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – mieszkańcy i policjanci będą mieli do dyspozycji nowoczesny budynek.

Dziś, uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod siedzibę Posterunku Policji w Raczkach. W uroczystości udział wziął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Zastępca Komendanta Głównego Policji młodszy inspektor Tomasz Szymański, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, przedstawiciele innych służb mundurowych, samorządowcy, duchowieństwo i mieszkańcy. 

Zgodnie z obowiązującym ceremoniałem po odczytaniu i podpisaniu aktu erekcyjnego nastąpiło jego poświęcenie, a następnie wmurowanie.

Posterunek Policji w Raczkach utworzony zostanie w strukturze organizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. W jednostce Policji służbę będą pełnić funkcjonariusze, których ciągła obecność w tym miejscu oznaczać będzie szybszą możliwość w uzyskaniu potrzebnej pomocy, a także dużo łatwiejszy kontakt z dzielnicowym. Budowa nowej siedziby posterunku realizowana jest ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2017-2020”. Szacunkowy koszt zaplanowanej inwestycji  to 1 800 000 złotych. Nowa siedziba Posterunku Policji w Raczkach przy ulicy Nowe Osiedle znajduje się na gruncie przekazanym przez Wójta Raczek Andrzeja Szymulewskiego. Powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosić ponad 139 metrów kwadratowych z 18 pomieszczeniami. Przewidywany termin zakończenia budowy to grudzień 2019 roku.

Źródło: Policja Podlaska