Reklama

Mistrzostwa Aerobiku Sportowego

  Do Szkoły Podstawowej nr 14 w Białymstoku przyjechało kilkanaście ekip z całego Podlasia. Dziewczęta rywalizowały między sobą w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów zarówno ćwicząc w w zespołach jak i indywidualnie. Taki sport daje wiele satysfakcji, a nie wymaga szczególnego zaplecza.

  Aerobic od jakiegoś ćwierć wieku stał się nie tylko popularnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawę kondycji. To także sport, w którym już po raz siódmy rywalizowały dziewczęta z całego województwa podlaskiego. Zdaniem Alicji Wołosewicz-Wysocka, nauczycielki WF z Zespołu Szkół nr 1 uprawianie aerobiku sportowego nie wymaga szczególnych nakładów finansowych i jest możliwe praktycznie wszędzie.

  4 dziewczęta z Państwowego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku bardzo poważnie potraktowały swój udział w mistrzostwach. Izabela Puchalska wyznała nam, że przed udziałem w mistrzostwach cała grupa ćwiczyła przez pół roku! Taka zabawa daje dziewczętom sporo radości, jednocześnie mogą poprawić swoją kondycję korzystając z naturalnych w ich wieku zdaniem nauczycieli predyspozycji.Dlatego nauczyciele WF chętnie wspomagają ćwiczącą młodzież swoim doświadczeniem, a najodważniejsi prezentują swoje umiejętności przed profesjonalnym jury, które obok obowiązkowych pajacyków czy wplecionych w taniec pompek ocenia ogólny wyraz artystyczny układów.

https://www.bstok.pl/up/news/806_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/806_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/806_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/806_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/806_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/806_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/806_7.jpg

Reklama