Reklama

Milion osób skorzystało z Pływalni Rodzinnej

W piątek (24 września) rano na Pływalni Rodzinnej Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Stromej pojawił się milionowy klient. Przywitał go zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki.

Grzegorz Wiszowaty na Pływalnię Rodzinną przychodzi przynajmniej raz w tygodniu. W ciągu godziny pokonuje 50 długości basenów. Pływa w celach zdrowotnych, dba o kręgosłup. W piątkowy poranek spotkała go miła niespodzianka. Okazało się, że był milionową osobą, która kupiła bilet w kasie. Z taką informacją, gratulacjami i upominkami czekał na niego Rafał Rudnicki – zastępca prezydenta Białegostoku.

– To bardzo cenne, że Pływalnia Rodzinna cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród mieszkańców naszego miasta. Mieliśmy nadzieję, że tak będzie, kiedy kończyliśmy remont obiektu. Każda aktywność sportowa przekłada się przecież na nasze zdrowie i samopoczucie – powiedział Rafał Rudnicki.

Pływalnia Rodzinna to najnowocześniejszy obiekt pływacki BOSiR o charakterze familijnym. Frekwencja jest tu liczona od 28 października 2017 roku. Wtedy obiekt został udostępniony do użytku po ponad rocznej modernizacji, która całkowicie odmieniła oblicze i funkcjonalność Pływalni Rodzinnej. Ze statystyk wynika, że milionowy klient spodziewany był już w styczniu 2021 roku. Niestety, epidemia koronawirusa i rządowe rozporządzenia o zamknięciu i ograniczeniu funkcjonowania obiektów sportowych zachwiały te prognozy.

Największą liczbę klientów Pływalnia Rodzinna odnotowała w 2019 r. Wówczas obiekt przy ulicy Stromej 1a odwiedziło 330 924 osoby. Gdyby nie pandemia, kolejny rok byłby jeszcze lepszy pod względem frekwencji. Świadczy o tym chociażby rekord miesięczny, który dotąd nie został pobity. W styczniu 2020 roku obsłużono tu 36 561 klientów. Najwięcej w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku – aż 1492 osoby.

Na Pływalni Rodzinnej jednocześnie może przebywać 150 osób. Oprócz basenu pływackiego o długości 25 m jest także bogato wyposażona strefa wypoczynkowa z saunami, grotą solną, tepidarium, słoneczną łąką, jacuzzi, leżankami z masażem wodnym.

Najmłodszych przyciągają zabawki na wodnym placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszą się dwie zjeżdżalnie – zwłaszcza jedyna w regionie zjeżdżalnia pontonowa. Jest tu także basen z ruchomym dnem o głębokości do 3,5 m – to jedyna tego typu niecka basenowa na Podlasiu. Na tym obiekcie realizowana jest nauka pływania, zajęcia aqua aerobiku i aqua zumby, pływanie rekreacyjne, wypoczynek w strefach spa i zabawa.

Przebudowa Pływalni Rodzinnej Rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku i trwała do jesieni 2017 roku. Kosztowała w sumie ok. 18,4 mln zł, 3 mln zł dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Opracowanie: Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama