Reklama

Milimetr od finału

On Lut 27, 2019

Reklama

Białostoczanka Aleksandra Szutko zaprezentowała rewelacyjną formę na zawodach o Puchar Świata w strzelectwie sportowym odbywających się w New Delhi w Indiach.

Wypadła świetnie, była najlepsza z Polek, a do pełnego sukcesu zabrakło jej wyłącznie odrobiny szczęścia – mówi Włodzimierz Aleksiejuk prezes UKS „Kaliber”, w którym  trenuje zawodniczka  – Jest dopiero juniorką, a w rywalizacji z seniorkami zajęła 9-te miejsce na świecie – dodaje.

Ola Szutko ma tylko 18 lat, a już wygrywa w Polsce. Dwa tygodnie temu na zawodach we Wrocławiu w konkurencji kulowej ustanowiła nowe rekordy Polski.

Do finału w Indiach zabrakło jej tylko 0,1 punktu, czyli mniej niż milimetr w jednym strzale.  Hinduska Chandela Apurwi, która wygrała finał z nowym rekordem świata ma 26 lat.

Ola jest na dobrej drodze do Tokio – dopowiada Aleksiejuk. – W tym roku została objęta programem Team 100, który jest rewelacyjnym projektem Ministerstwa Sportu wspierającym młodych, perspektywicznych sportowców. Dzięki temu będzie miała fundusze, które pozwolą jej realizować ambitne, sportowe cele – wyjaśnia prezes „Kolibra”.

Trzymamy kciuki za kolejne  sukcesy białostoczanki!

Źródło: UKS Kaliber

Reklama