Reklama

Maraton pisania projektów do Budżetu Obywatelskiego

Już jutro (25 kwietnia) białostoczanie będą mogli wziąć udział w trzecim maratonie pisania projektów do Budżetu Obywatelskiego 2020. Warto skorzystać z pomocy urzędników i uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 można zgłaszać do 10 maja.

Jutrzejszy (25 kwietnia) maraton pisania projektów odbędzie się w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku. Potrwa od godz. 10.00 do 18.00. Kolejny zaplanowano na 7 maja (wtorek). Do tej pory odbyły się już dwa takie maratony, w trakcie których białostoczanie korzystali z pomocy urzędników przy wypełnianiu formularzy.

– Zachęcam mieszkańców do udziału w spotkaniach. Na miejscu będzie można sprawdzić poprawność wypełnionych formularzy, ale też skonsultować lub uzupełnić swój formularz – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Warto dowiedzieć się więcej o Budżecie Obywatelskim i zgłosić swój pomysł do tegorocznej edycji.

Na Budżet Obywatelski 2020 Miasto Białystok przygotowało 12 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając projekty, a następnie oddając na nie swoje głosy. W ramach białostockiego BO 2020 można zgłaszać projekty ogólnomiejskie (na ich realizację przeznaczono 4 mln zł) i osiedlowe (8 mln zł).

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych. Każdą propozycję musi poprzeć 2 mieszkańców Białegostoku. Każdy może złożyć i poprzeć dowolną liczbę projektów. Jeśli pomysłodawcą jest osoba małoletnia, do formularza należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego.

Formularze są dostępne w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5 oraz w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3. Formularz można również pobrać ze strony www.cas.bialystok.pl.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy i załączniki można składać w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej UM lub w CAS, albo wysłać skan na adres e-mail: budzetobywatelski@um.bialystok.pl.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok