Mała myjka – jak wybrać najlepszą?

Reklama

Półki sklepów ogrodniczych, z artykułami gospodarstwa domowym czy markety budowlane uginają się pod ciężarem myjek ciśnieniowych. Wybór jest duży dlatego tak trudno zdecydować się na tę jedyną, szczególnie, jeśli znajomość obsługi i budowy tego typu urządzeń nie jest do końca znana.

Do czego to służy?

Rodzajów myjek jest sporo, a każda z nich może mieć różne przeznaczenie. Mniejsze, większe gabarytowo, mniej lub bardziej technicznie zaawansowane – niezawodne w każdym większym gospodarstwie domowym, na działce czy w zakładach pracy. Kupując myjkę, musisz zdecydować się do czego będziesz jej używać. Czy będzie służyć jako sprzęt myjący do wszystkiego, a może tylko do czyszczenia okien. Myjka może mieć różną moc, ciśnienie robocze, zastaw szczotek i dyszy, ale liczy się także długość węża czy maksymalna temperatura wody w dopływie. Wielokrotnie wystarczy małe, sprytne urządzenie, za pomocą którego doczyścisz niewielkie powierzchnie, a innym razem będzie potrzeba kupić mocniejszą myjkę, aby sprostała dużym zabrudzeniom. Nie można wiec spieszyć się z jej zakupem, aby później nie stworzyć sobie niepotrzebnych problemów.

Myjka na małe potrzeby?

Najczęściej kupowane są myjki do czyszczenia samochodów. Na szczęście większość modeli  stanie na wysokości zadania, ale trzeba zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej szczotki. Ciśnienie robocze nie może być za duże a ni a małe. W pierwszym przypadku istnieje ryzyko uszkodzenia lakieru a w drugim słabe efekty mycia karoserii, szczególnie w sytuacji wystąpienia trudnych do zmycia zabrudzeń. Wyposażenie warsztatu samochodowego lub przydomowego garażu w niewielka myjkę to naprawdę świetna sprawa. Musi być  wyposażona w silnik z wymiennymi szczotkami oraz mieć pianownicę, bo dzięki niej można rozprowadzić detergent na karoserii auta. Spory wybór takich podręcznych myjek można znaleźć m.in. na stronie tego sklepu https://www.stukpuk.pl/elektronarzedzia/myjki-i-odkurzacze/myjki-cisnieniowe. Małe, poręczne, łatwo można je schować i używać do mniejszych prac przydomowych. Moc znamionowa do 1300 W, max ciśnienie 100 bar, wąż wysokociśnieniowy  3m, zbiornik na detergent, uchwyt na akcesoria – tyle wystarczy, aby dokładnie umyć samochód, meble ogrodowe czy teren wokół domu. Dobry zakup za nieduże pieniądze.

Czysta ekonomia

Wiele osób obawia się, że korzystanie z myjki wysokociśnieniowej nadszarpnie ich budżet, ale czy tak jest naprawdę? Wystarczy zestawić ze sobą takie dane liczbowe – godzi na używania węża to aż 3000 litrów wody, natomiast praca z myjką pochłonie tylko 400 litrów wody. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę fakt, że im większe ciśnienie myjki to pobór wody i prądu będzie również wyższy. Jest taka – umiejętne korzystanie z myjki pozwoli zaoszczędzić całkiem spore pieniądze w sakli roku.

Reklama

Reklama