Reklama

Lowlanders Mistrzami Polski

21 listopada na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku odbył się finał Mistrzostw Polski juniorów, który zakończył zmagania futbolowe w Polsce w sezonie 2021. Lowlanders Białystok pokonali po dogrywce drużynę Angels Toruń 6:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, dogrywka 6:0) i tym samym zdobyli pierwszy tytuł mistrzowski dla sekcji juniorskiej.

Mecz ten zapisze się do historii z kilku względów. Po raz pierwszy mecz był rozgrywany w Białymstoku, po raz pierwszy występowali w nim zawodnicy z Białegostoku i co warto podkreślić, po raz pierwszy na koniec czasu regulaminowego na tablicy wyników był rezultat 0:0. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której skuteczniejsi byli zawodnicy z Białegostoku.

Pierwszą próbę świetnym biegiem zdobył Łukasz Kondzior, zbliżając gospodarzy na 15 jardów od pola punktowego. Autorem jedynego, jak się później okazało, przyłożenia został debiutujący w tym sezonie w sekcji juniorskiej Szymon Kazberuk, który złapał podanie od Łukasza Śliwowskiego i zameldował się w polu punktowym gości.

Angels Toruń mieli swoją szansę by odpowiedzieć białostoczanom, ale świetnie spisywała się defensywa Lowlanders. 4 ostatnie akcje meczu to był popis gry gospodarzy. W pierwszej akcji Szymon Kazberuk cofnął atak gości o 5 jardów. Druga i trzecia akcja to były próby podania. O ile próba numer 2 była dość niedokładna i niewiele zabrakło, aby piłkę rzuconą przez Nikodema Pokorskiego mógł przejąć Jan Kamiński, to przy kolejnej akcji kibice w Białymstoku zamarli. Świetnie rzucona piłka od Pokorskiego do Huberta Freja w endzone białostoczan, zapowiadała punkty dla gości. Na szczęście dla gospodarzy, grający na pozycji safety, Maksymilian Waszkiewicz zachował się jak weteran i świetnie wybił piłkę skrzydłowemu z Torunia. Po tej akcji goście mieli jeszcze ostatnią próbę i 30 jardów do przejścia. Tak jak zaczął, tak też skończył (wybrany MVP meczu – w przyp. red.) Szymon Kazberuk, który do spółki z Arkadiuszem NIkołajukiem zatrzymali Pokorskiego i to gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa, oficjalnie zostali Mistrzami Polski Juniorów w futbolu amerykańskim.

MVP meczu został: Szymon Kazberuk (Lowlanders Białystok)

MVP sezonu 2021 został: Mateusz Zaremba (Lowlanders Białystok)

Widzów: 320

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok

Foto: Maffoto Marcin Fijałkowski

Artykuł Lowlanders Mistrzami Polski pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama