Łomżyńskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Łomżyńskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 22.04.2022

Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami epidemiologicznymi łomżyńscy policjanci byli współorganizatorami powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi rowerzyści oprócz pisania testu wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych. Była to również wspaniała lekcja działania w zespole w myśl zasady fair play. Wszystkim bez wyjątku serdecznie gratulujemy!

Wczoraj, po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami epidemiologicznymi, w Szkole Podstawowej numer 9 w Łomży odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży od wielu już lat współorganizują to przedsięwzięcie. Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W tegorocznym turnieju udział wzięło 30 uczestników ze szkół podstawowych. Każdy uczestnik eliminacji miał do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Dodatkowo, jurorzy sprawdzali umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny – jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej, reprezentować będą region w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w połowie maja w Białymstoku. Gratulujemy!.

W grupie wiekowej I ( do lat 12)  zwycięzcami okazały się:

I Miejsce – Szkoła Podstawowa numer 9 w Łomży

II Miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarnutach

III Miejsce – Szkoła Podstawowa numer 7 w Łomży

Natomiast w grupie wiekowej II (pozostali):

I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Olszynach

II Miejsce – Szkoła Podstawowa numer 9 w Łomży

III Miejsce – Szkoła Podstawowa w Drozdowie

Podkreślić należy również rolę opiekunów grup w przygotowanie dzieci do Turnieju. Zostali oni symbolicznie nagrodzeni przez organizatorów za swoją pracę.

Turniej zrealizowany został dzięki współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Urzędu Miasta w Łomży – Wydziału Edukacji, Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Szkoły Podstawowej numer 9 w Łomży.

Nagrody ufundowali: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, Starostwo Powiatowe w Łomży i Urząd Miasta w Łomży.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama