Liderzy się oddalają

18. kolejka za nami. Liderzy tabeli swoje spotkania wygrali. W czołówce zatem bez zmian. Coraz więcej punktów do podium traci KS Michałowo.

Warmia Grajewo – KS Michałowo 2:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Paweł Kossyk 13, 1:1 Przemysław Koźlik 20, 2:1 Paweł Kossyk 51.

MOSP Białystok – Hetman Białystok 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Dominik Bućko 22, 2:0 Fabian Leonowicz 41, 3:0 Mateusz Karol 57.

Orzeł Kolno – Czarni Czarna Białostocka 0:3 (0:0).
Bramki: 0:1 Bartłomiej Żuberek 55, 0:2 Michał Frankowski 60, 0:3 Maciej Luty 83.

W Wysokim Mazowiecku sukcesy przyjmowane są dość powściągliwie „Za nami kolejny wyjazdowy mecz Ruchu. Po bramkach Michała Grochowskiego, Jakuba Judzickiego, Łukasza Grzybowskiego i Aleksandra Drewnowskiego pewnie pokonujemy Promień Mońki 4:1.”

Promień Mońki – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:4 (0:2).
Bramki: 0:1 Michał Grochowski 3, 0:2 Jakub Judzicki 7, 0:3 Łukasz Grzybowski 51, 0:4 Aleksander Drewnowski 70, 1:4 Maciej Odyjewski 84.

Lider wygrywa. „Nie ma czasu na odpoczynek!! Już w najbliższą środę powalczymy w 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z Warmią Grajewo”

Cresovia Siemiatycze – ŁKS 1926 Łomża 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Mateusz Koc 18, 0:2 Rafał Maćkowski 67.

Sporo bramek padło w Zambrowie. Cztery gole strzelił Kamil Zalewski. W poprzednich spotkaniach kilka razy ustrzelił hat-tricka.  Czwartoligowy snajper.

Po meczu trener Olimpii Tomasz Kulhawik powiedział „Myślę, że wynik odzwierciedla to, co się działo na boisku”

Olimpia Zambrów – KS Wasilków 6:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Adam Radecki 24, 2:0 Bartosz Gużewski 41, 3:0 Kamil Zalewski 54, 4:0 Kamil Zalewski 64, 4:1 Damian Zubowski 77, 4:2 Damian Zubowski 79, 5:2 Kamil Zalewski 80, 6:2 Kamil Zalewski 85.

Bielsk Podlaski relacjonuje swoje spotkania bardzo dokładnie „Wynik otworzył Niemczynowicz najładniejszym golem meczu. W 24 minucie otrzymał piłkę od Stypułkowskiego i z 18 metrów zawinął piłkę łukiem. Ta przeleciała poza zasięgiem rąk Dobreńki do siatki. Patryk mógł po 5 minutach dać drugą sztukę. A.Kosiński dograł mu z lewej flanki, jednak skaczącą piłkę Niemczynowicz kopnął nieczysto, ta trafiła w słupek, a potem wracający obrońcy zapobiegli bramce.

Po przerwie jeszcze więcej naszych sytuacji. Każdy z ofensywnego tercetu Stypułkowski – Kacprowski – K.Kosiński dochodził do swoich okazji, ale piłka lądowała poza bramką lub w rękawicach golkipera. Wreszcie na 20 minut przed końcem padł gol na 2:0, a zamieszani w niego byli dwaj z tej trójki. Kosiński był faulowany z lewej strony pola karnego, a rzut karny wykorzystał Janek. Strzelił bliżej środka, ale w górną siatkę, bez szans na reakcję bramkarza.

Kwadrans przed końcem trener Bierżyn zaczął zmieniać, a rezerwowi wnieśli jeszcze trochę wigoru. Zwłaszcza Uładzisłau Szulga. Władek potrzebował ledwie 6-7 minut na gola i asystę! W 87 minucie akcja zmienników. Z prawej strony Bazylewski uruchomił na obieg Onacika, ten zagrał płasko przed bramkę. Szulga z bliska wręcz wtoczył piłkę do sieci, tym samym zdobywając pierwszego gola w Turze. A jeszcze w samej końcówce odebrał piłkę na połowie rywala i wypuścił Karola Kosińskiego. Ten podprowadził w pole karne i spokojnie wykończył strzałem w długi róg.

Krypnianka Krypno – Tur Bielsk Podlaski 0:4                                             Bramki: Patryk Niemczynowicz 24, Jan Kacprowski 69-karny, Uładzisłau Szulga 87, Karol Kosiński 90

Grabówka się cieszy „W końcu zwycięstwo!! Wracamy z Szepietowa z 3 punktami!”
Sparta 1951 Szepietowo – KS Grabówka 1:2

1. ŁKS 1926 Łomża 18 46 68-20
2. Ruch Wysokie Mazowieckie 18 46 54-8
3. Olimpia Zambrów 18 44 70-14
4. KS Michałowo 17 37 42-16
5. KS Grabówka 18 31 38-31
6. Tur Bielsk Podlaski 18 28 39-32
7. MOSP Białystok 18 26 31-38