Reklama

Lampa podłogowa z półką na książki – hit marki Flos

Włoska marka Flos ma już za sobą ponad pół wieku istnienia na rynku oświetlenia. Założona w 1962 roku firma podbiła nie tylko rodzimy rynek. Jej modele są uznawane za klasyki włoskiego wzornictwa przemysłowego. Lampy sygnowane logo Flos są rozpoznawalne na całym świecie. Przez lata pozycja marki rosła i dziś kojarzy się z nowoczesnym designem oświetleniowym.

Innowacyjne pomysły, które zapewniły marce sukces

Flos od zawsze eksperymentował z materiałem. Już u początku rozpoczął testowanie żywicy syntetycznej, która przyniosła firmie udaną serię, od której zaczął się jej rozwój. Do dziś Flos stawia na najwyższą jakość i proponuje oryginalne rozwiązania, które cechuje nie tylko nietuzinkowy wygląd, ale także wykorzystanie nowoczesnych technologii produkcyjnych, gwarantujących niecodzienny efekt. Balansowanie na granicy użyteczności i sztuki, pomiędzy produkcją seryjną a indywidualnym podejściem skutkowało znalezieniem się marki w muzeach i licznymi nagrodami międzynarodowymi.

Funkcjonalność i design – seria Flos Bibliotheque Nationale

Marka Flos od początku swojej działalności stawiała sobie na celu tworzenie produktów nie tylko wyróżniających się i zachwycających wzornictwem. Równie istotne było dla niej, by tworzone modele były funkcjonalne. Serią, która balansuje pomiędzy tymi kategoriami jest z pewnością ciekawa Bibliotheque Nationale. 

Lampy stojące Flos od Philippe’a Starcka

Flos znany jest ze współpracy z cenionymi projektantami już od dekad. Twórcą kolekcji Bibliotheque Nationale jest ceniony artysta, na którego koncie znajduje się tysiące znanych projektów i kreacji. Jego podstawowym założeniem jest, że dzieło musi wpływać na życie odbiorców i je poprawiać. Jego projekty bardzo dobrze oddają tę ideę. Pomysły Starcka są nie tylko wyjątkowe, ale przede wszystkim poprawiają jakość życia. Funkcjonalne nie musi być nieciekawe, co artysta udowadnia na każdym kroku. Seria stworzona dla marki Flos – lampy Bibliotheque Nationale odzwierciedlają te założenia. Oświetlenie Flos z tej kolekcji jest piękne, oryginalne i funkcjonalne.

Lampy podłogowe Flos – do salonu i nie tylko

Kolekcja Flos Bibliotheque Nationale to lampy podłogowe zapewniające rozproszone światło. Designerskie modele to jednak nie tylko ciekawy wygląd, zapewniają one szereg udogodnień dla użytkowników. Trzy funkcjonalne półki na książki pozwalają na komfortowe czytanie przy lampie. Wszyscy lubiący spędzać czas z dobrą książkę wiedzą, że takie rozwiązanie jest idealne dla każdego mola książkowego. Pozwala mieć pod ręką ulubione tytuły, lub aktualnie czytany egzemplarz. Na półeczkach można także ustawić inne przedmioty lub książki pełniące funkcję dekoracyjną.

Na podstawie lamp podłogowych znajduje się gniazdo USB, które pozwoli na szybkie i wygodne naładowanie smartfona lub innego urządzenia z portem USB. Przemyślana konstrukcja lamp Flos spodoba się każdemu użytkownikowi, nie tylko miłośnikom dobrej lektury. Lampy z serii Bibliotheque Nationale dostępne są w wersji transparentnej, przydymionej, srebrnej lub z kloszem z tkaniny.

Designerskie oświetlenie do każdego wnętrza

Lampy Flos są doceniane przez designerów, jednak jest to oświetlenie dla każdego. Ciekawe rozwiązania konstrukcyjne i nowoczesne materiały sprawdzą się we współczesnych aranżacjach. Można je wykorzystać w salonie, ale Flos tworzy nie tylko lampy dekoracyjne, ale także serie skierowane do oświetlenia biur czy sklepów. Oryginalny design z rąk projektantów Flos sprawdzi się więc do każdego zastosowania.

Reklama