Reklama

Czym kierować się, wybierając nowy materac?

Wartościowy i zdrowy sen holistycznie wpływa na jakość życia. Podczas trwania nocnego odpoczynku, organizm człowieka regeneruje się i przygotowuje energię na następny dzień. Kluczowym czynnikiem, który bez wątpienia wpływa na higienę i jakość snu jest materac, którego właściwości powinny być dopasowane do potrzeb użytkownika. Jakimi parametrami kierować się podczas wyboru materaca?

Zakup nowego materaca – rozmiar podłoża

Podłoże do snu spełnia ważną rolę w procesie nocnej regeneracji organizmu. Jego głównym zadaniem jest wspieranie ciała osoby śpiącej w taki sposób, aby podczas odpoczynku kręgosłup oraz mięśnie spoczywały w całkowicie swobodnej pozycji. Takie działanie pozwala na usunięcie bolesnych spięć, które są powodem bólu kręgosłupa oraz niewyspania. Materace, które właściwie spełniają swoją rolę powinny wyróżniać się przemyślaną konstrukcją oraz wysoką jakością wykonania. Szeroką ofertę podłoży najwyższej klasy, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty, na przykład Oeko-Tex posiada w swojej ofercie marka Hilding Anders.

Czym kierować się podczas zakupu materaca? Jednym z kluczowych parametrów jest wielkość podłoża do snu. Rozmiar materaca powinien być dopasowany do rozmiaru stelaża posiadanego łóżka. Zbyt mały materac mógłby w niekontrolowany sposób przesuwać się w trakcie trwania nocnej regeneracji, czego skutkiem są pobudki przerywające najważniejsze fazy snu. Dodatkowo, zbyt mała ilość przestrzeni w łóżku dzielonym przed dwie osoby może prowadzić do zakłócania odpoczynku, na przykład w trakcie zmiany pozycji. Dla singli lub nastolatków śpiących pojedynczo najlepszym rozwiązaniem jest zakup podłoża o wielkości 90×200, z kolei materac 140×200 doskonale sprawdzi się w sypialni pary.

łóżko z granatowym zagłówkiem

Twardość materaca – co warto o niej wiedzieć?

Materace, które oferuje marka Hilding różnicuje stopnień twardości, którego dopasowanie do wagi pomaga zwiększyć komfort snu. Twardość umownie oznaczana jest literą H z cyfrą, a jej właściwe dobranie pozwala utrzymać stabilność konstrukcji całego materaca w trakcie snu.

Materace miękkie są rozwiązaniem, które sprawdzi się dla osób z niewielką wagą, na przykład nastolatków i dzieci. Modele, których twardość określona jest jako średnia, na przykład w modelu Hilding Rumba, są dedykowane osobom o wadze od 60 kg do 100 kg. Dla użytkowników, których waga przekracza 100 kg najlepszym wyborem będą podłoża twarde, na przykład Hilding Modern. 

<iframe data-src=”//www.youtube.com/embed/3EzkxICuhKM” width=”560″ height=”314″></iframe>

Wypełnienie materaca – model piankowy czy sprężynowy?

Kolejnym parametrem podłoża do snu, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu jest jego wypełnienie. Marka Hilding w swojej ofercie posiada materace, które konstruowane są z wkładów:

  • piankowych,
  • sprężynowych,
  • hybrydowych – czyli kolaboracji blatów pian oraz systemów sprężyn.

Materace sprężynowe wyróżniają się konstrukcją, która opiera się o niezależną pracę pojedynczych sprężyn. Zastosowanie systemu kieszeniowego lub Multipocket wpływa na poprawę elastyczności punktowej, na przykład w modelu Hilding Fandago, czego efektem jest najlepsze podparcie ciała osoby śpiącej. Z kolei materace z blatów piankowych charakteryzują się obecnością niezwykle funkcjonalnych pianek o różnych właściwościach. Pianka Visco wykazuje właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu pod wpływem ciepła ciała dopasowuje się do jego kształtu, z kolei blat z pianki HR lub Velvet Touch wykazuje działanie wysokoelastyczne, co znacznie poprawia komfort nocnej regeneracji.

Zakup nowego materaca jest sporym wyzwaniem. Niemniej jednak, zwrócenie uwagi na jego najważniejsze parametry, takie jak twardość, rozmiar oraz wypełnienie pozwoli cieszyć się zdrowym i wartościowym odpoczynkiem.

przytulne wnętrze

Reklama