Który bank udziela błyskawicznych pożyczek?

Błyskawiczna pożyczka gotówkowa może być ratunkiem w każdej chwili – gdy pieniądze są pilnie potrzebne na leczenie, na wyrównanie straty lub na pilny zakup.

Błyskawiczna pożyczka gotówkowa może być ratunkiem w każdej chwili – gdy pieniądze są pilnie potrzebne na leczenie, na wyrównanie straty lub na pilny zakup. W takich przypadkach można zwrócić się albo do banku, albo do firmy pożyczkowej. Ranking tych usługodawców można znaleźć na stronie https://orionit.pl/ , gdzie zamieszczone są krótkie opisy i recenzje.

Jaka jest różnica między bankiem a instytucją kredytową?

Bank to zawsze duża instytucja finansowa, natomiast firma pożyczająca pieniądze to zawsze przedsiębiorca – nawet osoba prywatna może pożyczyć pieniądze.

W obu przypadkach działalność kredytową reguluje Kodeks cywilny i ustawa o kredycie konsumenckim, ale w przypadku banku dodatkowym regulatorem jest ustawa o bankach.

Inne są też kolejne punkty:

strony umowy;

 • przedmiotu umowy;
 • cel wydatkowania środków;
 • okres kredytowania;
 • forma umowy.

W przypadku banku stroną umowy jest sam bank, natomiast w przypadku firmy kredytowej może to być każda osoba prawna lub fizyczna. W pierwszym przypadku przedmiotem umowy są wyłącznie pieniądze, natomiast w drugim przypadku mogą to być określone rzeczy. W przypadku banku często trzeba określić cel, okres kredytowania może być długi (od kilku miesięcy do kilku lat), a porozumienie ma formę pisemnej umowy. Firmy finansowe udzielają pożyczek bez określania celu na krótki okres, mogą też zrezygnować z umowy, jeśli mowa o niewielkiej kwocie, do 1000 zł.

Do jakiego banku powinienem złożyć wniosek?

Wiele banków w Polsce udziela szybkich kredytów gotówkowych. Wymagają one jednak większej ilości dokumentów, a ich rozpatrzenie może potrwać kilka dni. Niektóre instytucje mogą udzielić finansowania w ciągu jednego dnia, w innych okres oczekiwania może trwać nawet dwa tygodnie.

Poniższe banki są najskuteczniejsze, jeśli chodzi o szybkie pożyczki:

 • Citi Handlowy;
 • PKO Bank Polski;
 • ING Bank Śląski;
 • Alior Bank.

Każda z nich ma swoje osobliwości swoich ofert pożyczkowych, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Citi Handlowy

Bank ten charakteryzuje się raczej korzystnymi warunkami kredytowania. Nie wymaga on wielu referencji, wystarczy kopia podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) oraz wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Bank może pożyczyć do 150 tys. zł na kilka lat. Wśród innych zalet:

 • nie trzeba się ubezpieczać;
 • nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach lub zatrudnieniu; 
 • możliwe jest zaciągnięcie pożyczki zarówno w oddziale, jak i zdalnie;
 • Istnieje możliwość podpisania umowy z wykorzystaniem usług kurierskich.

Warto zauważyć, że oprocentowanie pożyczek w Citi Handlowy wynosi mniej niż 10%, co przyczynia się do niskich kosztów samej pożyczki. Bank chętnie udziela kredytów nowym klientom.

PKO Bank Polski

Ta instytucja bankowa zapewnia również korzystne warunki kredytowania z oprocentowaniem poniżej 10%. Nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach, wystarczy kopia miesięcznego wyciągu z konta.

Jest opcja pożyczki online dla nowych klientów, ale tylko do kwoty 4 500 zł. W sumie można wnioskować o środki w wysokości do 176 tys. zł i spłacić je w ciągu 96 miesięcy.

ING Bank Śląski

W celu uzyskania pożyczki dotychczasowi klienci banku muszą jedynie otworzyć specjalne konto. Nowi klienci będą musieli przedstawić dokument potwierdzający dochody. Całkowita kwota pożyczki może wynieść do 160 tys. zł, na maksymalny okres 8 lat.

Bank nie ubezpiecza kredytu. Istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki online do kwoty 60 tys. zł.

Alior Bank

Ten popularny bank posiada wiele ciekawych ofert kredytowych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje pożyczka online na 9,04% w skali roku. Pożyczka może być przedłużona na łączną kwotę do 200 tys. zł, a jej spłata może nastąpić w ciągu 10 lat. Jeśli kwota kredytu wynosi ponad 70 tysięcy, trzeba się ubezpieczyć na wypadek bezrobocia i niektórych wypadków.

Nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach, poręczenie ani istniejące konto w banku, a pieniądze mogą być wypłacone nawet w dniu podpisania umowy.