Reklama

Konkurs na misie wydłużony

Miasto Białystok wydłużyło termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie na opracowanie koncepcji projektowej piętnastu form rzeźbiarskich – figurek niedźwiadków. Mają być zlokalizowane w przestrzeni Białegostoku, związane z historią miasta. Niedźwiadki wytyczą nowy szlak turystyczny zwany „Białystok WidziMisie”. Prace można nadsyłać do 13 września 2019 roku.

Na prośbę twórców przyjmowanie zgłoszeń do konkursu rzeźbiarskiego zostało zmienione z 30 sierpnia na 13 września (do godz. 15.00). W wyznaczonym terminie prace należy złożyć w siedzibie Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 1A.

Chcemy w ten sposób uatrakcyjnić przestrzeń naszego miasta i sprawić, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści z przyjemnością będą spacerować po ulicach Białegostoku – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Celem konkursu jest przygotowanie koncepcji projektowej 15 rzeźb misiów zlokalizowanych na terenie Białegostoku, które w swojej formie i wymowie będą nawiązywać do miejsc, w jakich zostaną umieszczone – charakterystycznych dla miasta ze względu na historię, zabytki lub kontekst kulturowy. Konkurs adresowany jest do dyplomowanych rzeźbiarzy, artystów plastyków i konserwatorów dzieł sztuki zainteresowanych problematyką rzeźby, a także pracowni artystycznych i firm zajmujących się projektowaniem obiektów małej architektury.

Projekt „Białystok WidziMisie” został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2018, na jego realizację przeznaczono 85 tys. zł. Więcej informacji znajduje się na stronie www.bip.bialystok.pl.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok