Konferencja podsumowująca projekt „Senior na Czasie”

Konferencja podsumowująca projekt „Senior na Czasie”

Data publikacji 24.10.2019

Podczas konferencji podsumowującej projekt „Senior na czasie”, realizowany wspólnie z Oddziałem Wojewódzkim w Białymstoku Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Hufcem ZHP w Białymstoku i gminą Supraśl, wyłoniono laureatów konkursu na spot do kampanii społecznej.

Podczas wczorajszej konferencji podsumowującej projekt „Senior na czasie”, współfinansowany przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej, która odbyła sie w Urzędzie Marszałkowskim, rozmawiano o bezpieczeństwie seniorów i efektach tej inicjatywy. Podczas trwania projektu odbywały się spotkania edukacyjno-informacyjne z osobami starszymi województwa podlaskiego, które prowadzili  podlascy dzielnicowi, wspólnie z harcerzami. W trakcie takich spotkań  seniorzy poznają sposoby ustrzeżenia się przed oszustami wykorzystującymi nieostrożność i usiłującymi  wmawiać, że są przedstawicielami rozmaitych instytucji unijnych, państwowych, społecznych lub pomocowych. Poruszana była też tematyka „oszustw na wnuczka”, gdzie przestępcy dzwoniący do seniorów, podszywając się pod członków rodziny wyłudzali oszczędności całego życia. Skupienie uwagi na oszustwach, przemocy ekonomicznej w rodzinie oraz bezpiecznym operowaniu kartami płatniczymi czy informowanie o internetowych pułapkach, to jedne z wielu podejmowanych tematów podczas naszego projektu.

Konferencję zakończyło rozstrzygnięcie konkursu na spot do kampanii społecznej, do którego przystąpiły drużyny harcerskie. Spośród zgłoszonych materiałów filmowych wyłoniono 4 najlepsze (w tym dwa miejsca trzecie ex aequo), które zostały nagrodzone cennymi nagrodami, w postaci sprzętu kempingowego.

Pierwsze miejsce zajął spot pt. „Nie daj się!” autorstwa:

  • Natalii Artemiuk
  • Jakuba Janowicza
  • Eweliny Żukowskiej
  • Marty Poryckiej
  • Natalii Charkiewicz
  • Marii Roksany Wiśniewskiej 

Gratulujemy! 

Ładowanie odtwarzacza…

Źródło: Policja Podlaska

Reklama