Reklama

„Kierunek Wschód VIII” z ministerialnym dofinansowaniem

To międzynarodowy przegląd teatralny prezentujący spektakle zespołów głównie zza wschodniej granicy Polski. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, który jest organizatorem wydarzenia na realizację tego projektu otrzymał wsparcie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jesienią odbędzie się ósma edycja festiwalu.


– „Kierunek Wschód” stał się już wizytówką Teatru Dramatycznego. Cieszymy się, że przegląd ponownie otrzymał dofinansowanie i będziemy mogli zaprosić do Białegostoku naszych teatralnych przyjaciół zza granicy. Program tegorocznej edycji zaprezentujemy wczesną jesienią, ale już dziś możemy zdradzić, że swoje spektakle na pewno zaprezentują artyści z Ukrainy oraz niezależni aktorzy z Białorusi, którzy wciąż potrzebują naszego wsparcia – powiedziała dr Martyna Faustyna Zaniewska, zastępca dyrektora ds. technicznych Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Projekt „Kierunek Wschód” ma na celu dotarcie do jak największej liczby odbiorców, w różnym wieku, dlatego wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest 2017 r. W trakcie ubiegłorocznej edycji na festiwalowych scenach wystąpili artyści z: Armenii, Macedonii Północnej, Ukrainy, Litwy, a także niezależni artyści białoruscy. 

źródło i fot.: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama