Reklama

Obwodnica Sokół już gotowa!

Jej budowa, która trwała półtora roku i kosztowała 47 mln zł, została sfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i budżetu województwa. W uroczystym otwarciu inwestycji w czwartek, 21 marca, uczestniczyli m.in. członek zarządu województwa Marek Malinowski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Łukasz Siekierko, dyrektor Gabinetu Marszałka Robert Jabłoński oraz Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, realizator przedsięwzięcia.


Dużym sukcesem jest wcześniejsza, niż zakładano, realizacja inwestycji. Mówił o tym Marek Malinowski.

– Budowa drogi poszła bardzo sprawnie. Teraz, patrząc na nią, serce się cieszy. Skorzystają z niej nie tylko mieszkańcy gminy Sokoły, będzie ona służyć mieszkańcom całego powiatu wysokomazowieckiego – podkreślił.

Przypomniał również o zaplanowanych przez obecny zarząd dużych inwestycjach drogowych, m.in. budowie obwodnicy Ciechanowca czy drogi Łapy-Roszki Wodźki-Wysokie Mazowieckie.

Wójt Sokół Józef Zajkowski zaznaczył, że to inwestycja, która umożliwia dalszy rozwój gminy.

– Otwiera się przed nami ogromna szansa, ogromne możliwości na przyszłość. Już są zapytania właścicieli działek posesji, które się tutaj znajdują  –  mówił podczas spotkania.

Za sprawne poprowadzenie całego procesu inwestycyjnego dziękowano dyrektorowi Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariuszowi Nahajewskiemu.

Uczestniczący w spotkaniu dyrektor Gabinetu Marszałka Robert Jabłoński wyjaśniał, że liczą się nie tylko drogi krajowe, ale także zadbanie o połączenia lokalne.

– Myślę, że to jest historyczny moment. To jest konkret. To jest pokazanie, że zarząd tego województwa walczył o rozwój tego regionu. To jest pokazanie, że walka z wykluczeniem komunikacyjnym to było prawdziwe zadanie marszałka Kosickiego z całym zarządem, z całym sejmikiem województwa – przekonywał.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama