Kierowca był tak pijany, że zasnął na światłach

Kierowca był tak pijany, że zasnął na światłach

Data publikacji 25.11.2021

Minionej doby policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierowców na terenie powiatu suwalskiego. Jeden z nich zasnął oczekując na zmianę świateł, drugi przeprowadzał ,,eksperyment”. Teraz ich losem zajmie się sąd.

Wczoraj rano policjanci ze stołecznej drogówki, aktualnie pełniący służbę na terenie powiatu suwalskiego, w Wiżajnach zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. W trakcie czynności okazało się, że 38-latka kierowała będąc na ”podwójnym gazie”. Kobieta tłumaczyła się, że wieczorem wypiła 2 litry piwa i chciała sprawdzić, czy może prowadzić. Okazało się, że nie, bo badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

Następnym nietrzeźwym kierowcą okazał się 53-latek. Wczoraj przed 15 zgłaszający powiedział dyżurnemu, że zabrał kluczyki kierowcy, który zasnął oczekując na zmianę świateł. Mundurowi zastali śpiącego, opartego na kierownicy busa mężczyznę. Od kierowcy policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Źródło: Podlaska Policja

Reklama