Reklama

Jeep Commander kandydatem do filmowego Oscara 2006

Wyjątkowym wydarzeniem 37 edycji konkursu Image Awards amerykańskiego stowarzyszenia NAACP (wspierania grup ludności o innym niż biały kolorze skóry) w dniu 25 lutego b.r. był pokaz specjalnie przygotowanego samochodu Jeep Commander 2006 w wykonaniu dwóch prawdziwie utalentowanych artystów – nominowanego do Oskara 2006 aktora Terrence Howard’a oraz – głównego projektanta samochodu Chrysler 300 – Ralph Gilles’a.
Wydarzenie to ma bezpośredni związek ze wspólną inicjatywą „Mój odrębny styl” zmierzającą do wyrównywania szans dla mniejszości etnicznych w dziedzinie wzornictwa przemysłu motoryzacyjnego – którą podjął koncern DaimlerChrysler (jeden z głównych sponsorów Image Awards) oraz NAACP.
Sygnowany przez Terrence Howard’a, spersonalizowany samochód Jeep Commander – z podpisem aktora na drzwiach bocznych i zagłówkach stanowić będzie darowiznę dla Wyższego Studium Kreatywności (CCS) w Detroit. Następnie, w dniach od 3 do 12 marca b.r. zostanie wystawiony na aukcji w e-Bay (www.eBay.com. pod numerem 4616180090) na podstronie Giving Works – czyli transakcji o charakterze charytatywnym, wspomagających organizacje typu non-profit. Dochód z aukcji pozwoli stworzyć fundusz stypendialny pod egidą NAACP i DaimlerChryslera, przeznaczony dla studentów wzornictwa motoryzacyjnego CCS. Oprócz tego dla wybranej szkoły wyższej kształcącej w dziedzinie sztuk filmowych DaimlerChrysler i NAACP utworzą fundację stypendialną dla grup etnicznie mniejszościowych. Wkład założycielski fundacji wynosić będzie równowartość ceny, uzyskanej ze sprzedaży specjalnego Commandera na eBay.
„Spotkanie z czołowym projektantem motoryzacyjnym to wydarzenie niezwykłe” – mówił Terrence Howard – „Ale propozycja DaimlerChryslera spodobała mi się z ważniejszego powodu: był to sposób wdzięczności za mój sukces oraz możliwość pomocy dla kogoś zdolnego w spełnieniu jego marzeń.”
Wspaniały, kryształowo-czarny Jeep Commander „spod ręki” Terrence Howard’a i Ralph Gilles’a to kombinacja elegancji, osiągów i unikalnego stylu. Specjalne wyposażenie samochodu obejmuje kratę chłodnicy ze stali nierdzewnej, przyciemniane światła pozycyjne przednie i lampy tylne, 22-calowe chromowane obręcze kół TIS „05”, zamszowe wstawki pokrycia siedzeń oraz odtwarzacze DVD dla pasażerów środkowego i tylnego rzędu. Pojazd wyposażony jest w okno dachowe i świetliki Command-View TM oraz potężny 330-konny silnik HEMI® SOHC V-8 o pojemności 5,7 litra. Modyfikacje wprowadzono przy współpracy magazynu lifestylowego „DUB”.
„Terrence Howard’owi zawdzięczać możemy narzucenie specyficznego stylu, dzięki któremu ten jedyny w swym rodzaju Jeep Commander może się naprawdę podobać.” – stwierdził Gilles, dyrektor studia projektowego pojazdów użytkowych Chrysler Group – „A nowatorstwo DaimlerChryslera w zakresie wzornictwa motoryzacyjnego to naturalny powód tworzenia nowych perspektyw w tej dziedzinie.”
NAACP – organizacja stawiająca sobie za cel edukację i wyrównywanie szans mniejszości etnicznych – w sposób oczywisty popiera działania stypendialne DaimlerChryslera wobec Amerykanów pochodzenia afrykańskiego w różnych sferach życia, które bez takiej pomocy nie byłyby dla nich dostępne.
„To dla nas zaszczyt i wielki pożytek, iż DaimlerChrysler od wielu już lat jest sponsorem Image Awards stowarzyszenia NAACP, w ten sposób przyczyniając się do realizacji naszych marzeń” powiedziała przewodnicząca konkursu Clayola Brown – „Dążymy wspólnie do lepszej edukacji i tworzenia szans dla studentów wywodzących się z mniejszości etnicznych i dajemy temu dowód po raz kolejny.”
Stypendia przewidziane są dla osób wywodzących się z mniejszości etnicznych, które zakwalifikują się na studia w CCS w dziedzinie wzornictwa przemysłu motoryzacyjnego i dostępne będą w zależności od bieżących ocen zaangażowania i postępów w nauce.
„Uważamy, iż Image Awards to wydarzenie największej wagi w kategoriach sztuki filmowo-telewizyjnej dla Amerykanów afrykańskiego pochodzenia” – powiedział Frank Fountain, wiceprezes ds. relacji publicznych w Chrysler Group (Auburn HIlls) – „Lecz nie poprzestajemy tylko na tym. Wspierając NAACP, a także w roli sponsora sztuki, wyrażamy szacunek tym wszystkim, którzy stoją po obu stronach kamery.”
DaimlerChrysler jest także pomysłodawcą nagrody „Za obiektywem” – przyznawanej twórcom filmowym o nieprzemijającej wartości. Do laureatów tej nagrody zaliczają się Reuben Cannon, Gordon Parks, Melvin Van Peebles i John Singleton. W roku bieżącym obchodzone będzie pięciolecie ustanowienia tej nagrody.
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama